Sözleşmeli personel alınacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı, 149 sözleşmeli personel alımı yapacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, temizlik personeli, şoför, bahçıvan branşlarında Türkiye genelinde 149 sözleşmeli personel alınacak. Alım yapılacak illerin arasında Kırşehir’de yer alıyor. Kırşehir’e 1 şoför alınacak. Başvurular elektronik ortamda 25 Nisan-09 Mayıs  tarihleri arasında yapılacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı,  taşra teşkilatı birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre, 06/06/1978 tarih ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’ın Ek 2’inci maddesinin (b) fıkrası uyarınca istihdam edilmek üzere, 2020 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle, yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın 82 temizlik personeli, 64 şoför, 3 bahçıvan olmak üzere toplam 149 sözleşmeli personel alımı yapılacaktır. Kırşehir’e de 1 şoför alınacak.
Başvuracak adaylarda aranılan nitelikler ile 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesindeki genel şartlar ve ilan edilen münhal pozisyon için belirtilen özel şartlar aranır:
Türk Vatandaşı olmak. Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak.. Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
Askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

Kırşehir’e de alınacak şoför (Şfr-2); Şoför pozisyonunda 40 sözleşmeli personel alınacaktır. Bu pozisyona başvuracaklarda aranacak şartlar:
Lise ve dengi okul mezunu olmak. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2020 yılında yapılan, Kamu Personeli Seçme Sınavının KPSS (B) Grubu için KPSSP94 puan türünden asgari 55 ve daha yukarı puan almak kaydıyla, müracaat edenlerin en yüksek puandan başlanarak sıralanması neticesinde alınacak sözleşmeli personel sayısı kadar aday arasına girmek. D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. En az fiilen 6 ay şoför olarak çalıştığını belgelemek, (e-Devletten alınacak meslek kodunu gösterir barkotlu SGK Hizmet dökümü). Son başvuru tarihi itibarıyla 40 (kırk) yaşını doldurmamış olmak. Şoförlük görevini yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri durumu bulunmamak. Bu pozisyonda istihdam edilenler gezici kütüphane otobüslerinde İl ve/veya İlçelerde görevlendirileceklerdir.
Başvuru yapılabilecek iller ve kontenjanlar şöyle:

Adıyaman 1, Ağrı 1, Aksaray 1, Ardahan 1, Bartın 1, Batman 1, Bingöl 1, Çankırı 1, Çorum 1, Denizli 1, Elazığ 1, Erzincan 1, Giresun 1, Hakkari 1, Hatay 1, Isparta 1, Kahramanmaraş 1, Karaman 1, Kastamonu 1, Kayseri 1, Kırklareli 1, Kırşehir 1, Kilis 1, Kocaeli 1, Konya 1, Manisa 1, Mardin 1, Muş 1, Nevşehir 1, Osmaniye 1, Siirt 1, Sinop 1, Sivas 1, Şanlıurfa 1, Şırnak 1, Tokat 1, Trabzon 1, Van 1, Yalova 1, Yozgat 1 kişi olmak üzere toplam 40 kişi.

25 Nisan’da başvurular başlıyor

Başvuru şekli ve yeri; Başvurular elektronik ortamda 25 Nisan 2022-09 Mayıs 2022 tarihleri arasında alınacaktır. Başvurmak isteyen adaylar, Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden başvurularını gerçekleştirecektir. Aranan şartlardan herhangi birini taşımadığı tespit edilen adayların başvurusu değerlendirmeye alınmayacaktır. Adaylar sadece bir il ve öğrenim durumuna göre bir pozisyon için başvuruda bulunabilecek olup, tercih ettiği il için yapılacak sıralamaya katılacağından, birden fazla il veya nitelik (öğrenim, pozisyon) için yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Adaylar alıma ilişkin bilgileri Bakanlığımız internet sitesi ve Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir.
Başvuruların değerlendirilmesi ve sonuçların ilan edilmesi; Atanmaya hak kazanan asil ve yedek adayların listesi, ilanın başvuru süresinin bitiminden itibaren 15 gün içinde Bakanlığımızın www.ktb.gov.tr internet adresinden duyurulacaktır. Ayrıca, Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden görüntülenebilecektir. Başvurular, pozisyonlar itibariyle KPSS(B) grubu puanı esas alınarak yer ve pozisyon olarak ayrı ayrı sıralama yapılacağından, en yüksek puanı alan adaydan başlanarak pozisyon sayısı kadar sözleşmeli personel alınacaktır.
İlan edilen her pozisyon için, pozisyon sayısının 3 katı kadar yedek aday belirlenecektir. Asil kazananlardan süresi içerisinde başvuru olmadığı takdirde veya aranan şartları taşımadığı tespit edilenlerin yerine yedek kazananlardan sırasıyla yerleştirme yapılacaktır. Bu ilan tebliğ mahiyetinde olacağından, ayrıca ilgililere tebligat yapılmayacak. Başvuruda istenilen bilgileri eksik ve nitelikleri uygun olmayan adayların başvuruları hakkında işlem yapılmayacak. Ataması yapılacak adaylardan istenilen belge ve diğer hususlar Bakanlığın internet sitesinde ilan edilecek. BURCU ÖZTÜRK

15 Nis 2022 - 12:54 - Gündem --- Okunmagöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Umut Haber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Umut Haber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Umut Haber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Umut Haber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.