Kırşehir Umut Haber Gazetesi

HACI ADAYLARINA SAĞLIK EĞİTİMİ VERİLDİ

HACI ADAYLARINA SAĞLIK EĞİTİMİ VERİLDİ
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
26 Haziran 2019 - 10:24

KIRŞEHİR’DEN kutsal topraklara gidecek olan hacı adaylarına aşı yapılarak, sağlık eğitimi verildi.

İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, İl Müftülüğü Konferans Salonunda aşı yapılan 144 hacı adayı, sağlık konusunda dikkat etmeleri gereken konular hakkında bilgilendirildi. Toplum Sağlığı birimi çalışanları Halil Beyazıt ve Vesude Atabey tarafından hacı adaylarına menenjit aşısı yapıldı. Sağlık memurları, kadın ve erkek hacı adaylarına, Suudi Arabistan ve Orta Doğu ülkelerinde sıklıkla görülen hastalıklar hakkında bilgiler verdi.

Kutsal topraklarda sağlık yönünden alınması gereken tedbirleri hakkında da bilgilendirme yapan sağlık ekipleri, 144 hacı adayına bölgede uygulayacakları beslenme önerileri ve hijyen kurallarını anlattı.

Öte yandan 2019 Yılı Hac organizasyonu için geri sayım başladı. Hac organizasyonunun en büyük organizatörü durumundaki Diyanet İşleri Başkanlığı hac çıkış ve dönüş tarihlerini açıkladı. İslam’ın şartlarından biri olan Hacca gitmek için binlerce vatandaş başvuruda bulundu. 2019 yılında ilk kez hacca gidecek olan vatandaşların kura çekimi 28 Aralık cuma günü yapılmıştı. İslamın beş şartından birisi olan hac farizasını yerine getirmek için ismi hac kurasında çıkan hacı adaylarının çıkış ve dönüş tarihleri merak ediliyordu. Milyonlarca hacı adayının sabırsızlıkla beklediği 2019 yılı hac takvimine göre 2019 hac çıkış ve dönüş tarihleri belli oldu.  Hacı adayları 4 Temmuz – 5 Ağustos 2019 tarihleri arasında çıkış yapacak, 17 Ağustos – 13 Eylül 2019 tarihleri arasında dönüş yapacak.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.