Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Haydi gençler, okullar arası online satranç turnuvasına!

Haydi gençler, okullar arası online satranç turnuvasına!
Avatar
Umut Medya( umuthaberkirsehir@gmail.com )
27 Ocak 2021 - 11:43

Türkiye Satranç Federasyonu Kırşehir İl Temsilciliği tarafından okullar arası satranç turnuvası düzenlenecek.

2020-2021 Kırşehir Okullar Arası Onlıne Satranç Turnuvası hakkında Türkiye Satranç Federasyonu Kırşehir İl Temsilciliği, “Kırşehir okullarımız online satranç turnuvasında buluşuyor. COVİD-19 salgını ile birlikte okullar arası faaliyetlerimizin yapılamaması sebebiyle, Kırşehir geneli ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimizin katılımına yönelik Kırşehir Okullar Arası Online Satranç Turnuvası düzenlenmesi planlanmıştır. Okullar Arası Online Satranç Turnuvasıyla eğitim, antrenman ve centilmenlik esaslarında satranç etkinliği yapılması hedeflenmektedir.
Turnuvada 7-18 yaş arası tüm sporcular kendi yaş grubunda olmak üzere il  turnuvası olarak 21 Şubat 2021 tarihinde yapılacaktır.
Turnuvalar chess.com platformu üzerinden 5 dakika+2 saniye düşünme süresinde ve 8 tur düzenlenmesi planlanmıştır. Kırşehir GSİM tarafından turnuva sonunda ilkokullar, ortaokullar ve liseler ayrı ayrı yapılacak okullar sıralamasına göre en yüksek Okul Satranç Derecelendirme Endeksi (OSD) kazanan ilk 4 okula kupa ödülü ve her kategoride ilk 4 dereceyi elde eden sporculara madalya verilecektir.
Turnuvaya katılacak sporcularımız lisans-vize işlemi ve chess.com’dan ücretsiz hesap oluşturma işlemlerini haberin devamındaki adımlardan gerçekleştirebilirler” açıklamasını yaptılar.  

Turnuva katılım adımlarını ise Türkiye Satranç Federasyonu Kırşehir İl Temsilciliği, şöyle açıkladı:
“TSF Lisans-vize işlemlerini tamamlamış olmak. Lisans başvurunuz sonrası sağlık beyan formu ve veli izin belgesi formlarının incelenip lisansın aktif olması ortalama 24 saat sürmektedir. Lisans aktif olması sonrası 4. adımdaki kayıt işlemi yapılabilmektedir. chess.com sitesinden ücretsiz olarak kullanıcı adı alması gerekmektedir. Kullanıcı adları sporcuların gerçek ad-soyad bilgisi ve ilave olarak sadece rakamdan oluşturulabilir. chess.com sitesinde turnuva grubuna/kulübüne üye olunmalıdır. Kulüp linkleri yaş kategorilerine göre aşağıdaki tabloda yer almaktadır. Turnuvaya katılmak için kirsehir.tsf.org.tr internet sitesinden online kayıt yaptırılmalıdır. Online Kayıt sonrası sporcu isminin yanındaki ‘Eksik’ yazısına tıklanıp chess.com kulübüne gidip katıl butonu ve sonrasında gönder butonuna tıklanmalıdır. Bu işlem sonrasında turnuva kayıt sayfasındaki EKSİK ibaresi ortalama 24 saatte tamama dönüşmektedir (Online Kayıttaki chess.com kullanıcı adı ile chess.com kulübündeki kullanıcı adının aynı olması şartıyla)
Turnuva tarihinde başlangıç saatinden 1 saat önce ile turnuva başlangıcına kadar turnuvaya kayıt kontrol işleminizi chess.com sitesinden yayımlanacak Turnuva Linkinden katıl butonuna tıklayarak yaptırılmalıdır.”

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.