Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Helal Gıda Standardı Temel Eğitimi verilecek

Helal Gıda Standardı Temel Eğitimi verilecek
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
25 Ağustos 2020 - 19:19

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Kırşehir İl Müdürlüğü, Helal Gıda Standardı Temel Eğitimi verileceğini bildirdi.
Helal Gıda Standardı Temel Eğitimi’nin 27-28 Ağustos tarihlerinde verileceğini bildiren KOSGEB Kırşehir İl Müdürlüğü, eğitim hakkında resmi sitesinde şu açıklamayı yaptı:
“Başta gıda, kozmetik ve turizm olmak üzere helal belgeli ürün ve hizmetlerin küresel ticareti giderek değer kazanmaktadır. Helal Akreditasyon Kurumu, helal belgeli ürün ve hizmet pazarını anlamak, bu pazarda yer edinmek ve helal belgelendirme konusunda bilgisini artırmak isteyen üretim ve hizmet sektörü profesyonelleri ile yeni mezunlara yönelik olarak düzenlenecek eğitim serisinin ilki 27 – 28 Ağustos 2020 tarihinde Microsoft Teams uygulaması üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir.
Eğitim içeriği; OIC/SMIIC 1:2019 Helal Gıda Genel Kılavuzu Standardı, helal belgeli ürün ve hizmetlerin uluslararası ticareti, dünyadaki helal belgelendirmenin tarihçesi ve güncel durum, çeşitli ülkelerdeki helal belgelendirmeye ilişkin teknik düzenlemeler. Katılım ücreti 200,00- TL/kişi, kontenjan 20 kişi.
 
Ayrıca, veteriner, ziraat, ilahiyat, islami ilimler fakültelerinden; iktisadi ve idari bilimler fakültelerinin iktisat, işletme, uluslararası ilişkiler, uluslararası ticaret vb. ön lisans dahil bölümlerinden; mühendislik fakültelerinin gıda, kimya mühendisliği vb bölümleri ile fen, fen edebiyat veya doğa ve yaşam bilimleri fakültelerinin biyoloji ve kimya ile moleküler biyoloji ve genetik vb bölümlerinden; son 3 yıl içerisinde mezun ve işbu eğitim başvuru tarihi itibariyle herhangi bir yerde istihdam edilmemiş olanlar ile 35 yaş altında ve son 1 yıl içerisinde herhangi bir iş yerinde istihdam edilmemiş 5 kişiye ücretsiz eğitim düzenlenecektir.”

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.