Kırşehir Umut Haber Gazetesi

İkinci üniversite kayıtları devam ediyor

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi tarafından sunulan ikinci üniversite programlarına sınavsız başvuru ve kayıt işlemleri sürüyor.

İkinci üniversite kayıtları devam ediyor
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
12 Ekim 2020 - 16:56

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Kırşehir Bürosu’ndan edinilen bilgiye göre Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi tarafından sunulan 2. üniversite programlarına sınavsız başvuru ve kayıt işlemlerinin 15 Ekim tarihine kadar çevrimiçi (online) internet ortamında yapılmaya devam ediyor.
İkinci üniversite kapsamında herhangi bir önlisans programına kayıtlı veya mezun olanlar bu kapsamdaki önlisans programlarından birine, herhangi bir lisans programına kayıtlı veya mezun olanlar ise yine ikinci üniversite kapsamında yer alan önlisans veya lisans programlarından birine sınavsız kayıt yaptırabiliyor.
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Kırşehir Bürosu’ndan edinilen bilgiye göre basılı kitaplarını dijitale taşıyan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi, ‘Anadolum eKampüs’ Öğrenme Yönetim Sistemiyle öğrencilerine diledikleri yerde, zamanda ve cihazla öğrenmelerini sürdürme olanağı tanıyor. Öğrenciler, cep telefonu, tablet ya da bilgisayar ile e-kampüs platformunda video, örnek soru, pdf, canlı ders gibi farklı öğrenme malzemeleri ile kendi öğrenme tarzıyla ve hızında derslerine hazırlanabiliyor. İkinci Üniversite programına kayıt yaptıran öğrenciler her yarıyılda aldıkları derslerden bir ara sınav bir de dönem sonu sınavına tabi tutuluyor.
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Kırşehir Bürosu, ikinci üniversite programlarına çevrimiçi (online) başvuru ve kayıt işlemleri ile ilgili bilgilere ‘ikinciuniversite.anadolu.edu.tr’ web adresinden erişilebileceğini bildirdi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.