Kırşehir Umut Haber Gazetesi

İl Müdürü Kaya, İŞKUR’un çalışmalarını anlattı

Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin Ülgen Kaya, kurumun çalışmalarını İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı’nda anlattı.

İl Müdürü Kaya, İŞKUR’un çalışmalarını anlattı
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
17 Ekim 2020 - 17:16

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı’nın Olağan 3. Toplantısı, 14 Ekim Çarşamba günü saat 10.30’da Valilik Toplantı Salonu’nda Kırşehir Valisi İbrahim Akın başkanlığında yapıldı.
Yapılan toplantıda; 2020/3. İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı’nda alınan kararlar gereği Yürütme Kurulu’nca oluşturulan eylem planlarının Kurulun bilgisine sunulup, uygulama sonuçları hakkında Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin Ülgen Kaya tarafından Kurul’a bilgi verildi.
Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından yürütülen (İşbaşı Eğitim Programı, Mesleki Eğitim Kursları, Toplum Yararına Çalışma Programı vb.) faaliyetlerin Denetim Kurulu tarafından hazırlanan denetim raporlarının Kurul’a sunulması ve denetim sonuçları hakkında Kurul üyelerine bilgi verildi.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Kaman İlçe Milli eğitim Müdürlüğü’nün talebi doğrultusunda Kaman İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine Hasta ve Yaşlı Hizmetleri Alanı, Hasta Bakımı/Yaşlı Bakımı Dallarının açılması hususunu İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu’nun onayına sunulmuş olup istenilen bölümlerin açılmasına oy birliği ile karar verildi.
Toplumsal cinsiyet eşitliği, genç istihdamı ve çocuk işçiliği ile mücadeleye ilişkin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ramazan Baykara tarafından ilimizde yürütülen çalışmalar hakkında Kurul Üyelerine bilgi sunuldu.
Tarımsal alandaki gelişmeler ve istihdam olanakları hususunda Tarım ve Orman İl Müdürü Vekili tarafından kurula bilgi sunuldu.
2020/2. dönem Engelli ve Eski Hükümlü Kendi İşini Kurmaya yönelik toplamda 21 adet başvuruları bulunan vatandaşlarımızın hazırladığı projelerinin Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü’ne gönderildiği bilgisi verildi.
Bir sonraki İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı’nın 14 Ocak 2021 saat 10.30’da Kırşehir Valiliği Toplantı Salonu’nda yapılmasının planlanmasına karar verildi. Toplantıda ayrıca, İl düzeyinde mevcut işletmelerin istihdamla ilgili problemlerinin tespiti, istihdamın korunması, işsizliğin önlenmesi için alınabilecek tedbirlerin belirlenmesi amacıyla, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu üyelerinin görüş ve önerilerinin alınmasının ardından toplantı sonlandırıldı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.