Kırşehir Umut Haber Gazetesi

İlçelerde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı

Kırşehir’in Boztepe, Mucur, Akpınar, Akçakent ve Kaman İlçelerinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları yapıldı. Kutlamalar pandemi kuralları çerçevesinde gerçekleştirildi.

İlçelerde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
29 Ekim 2020 - 17:31

Boztepe İlçesi’nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97. yıl dönümü kutlandı.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramın 97.Yılı Kutlamaları 28 Ekim Çarşamba günü Saat 13.00’te Hükümet Konağı bahçesindeki Atatürk Anıtı’na çelenk konması ile başladı.
29 Ekim Perşembe günü Kutlama Programı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ile başladı.
Boztepe Kaymakamı Muhammed Berat Berdibek’in Hükümet Konağı önünde tebrikleri kabul ederek günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapmasının ardından, şiirlerin okunması, kamu kurum ve kuruluşlarına ait araçların bayraklarla süslenerek trafik ekipleri eşliğinde ilçe turu yapılması, milli marşlar ve kahramanlık türkülerinin okunmasının ardından program sona erdi.
Programa; ilçe belediye başkanı, ilçe jandarma komutanı, ilçe emniyet amiri, siyasi parti başkanları, kurum amirleri, il genel meclis üyeleri, sivil toplum kuruşlarının temsilcileri katıldı.
Mucur İlçesi’nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çelenklerin sunulması ile başladı. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yıl dönümü kutlamaları Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.
Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirlere uyularak düzenlenen çelenk sunma programına Mucur Kaymakamı Faruk Erdem, Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz, daire amirleri, siyasi parti ilçe başkanları ve okul müdürleri katıldı.
Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yıl dönümü kutlamaları çelenk töreninin ertesi günü Kaymakam Faruk Erdem ve Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz tarafından Hükümet Konağı tören alanında tebriklerin kabulü ile başladı. Saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı okunurken günün anlam ve önemini belirten konuşma Kaymakam Faruk Erdem tarafından yapıldı. Öğrenciler tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı konulu şiirler okunmasının ardından yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından tören sona erdi.

Akpınar İlçesi’nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97. Yıldönümü münasebetiyle Kaymakamlık Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Törene Akpınar Kaymakamı Fatih Özcan, Belediye Başkanı Şükrü Turgut, kurum amirleri ve ilçe protokol üyeleri katılım sağladı. Çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunduktan sonra çelenk sunma töreni sona erdi.
Akçakent İlçesi’nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, ülkemiz genelinde olduğu gibi ilçede de düzenlenen törenlerle coşku ile kutlandı.
28 Ekim Çarşamba günü saat 13.00’te Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması ile başlayan törenler, 29 Ekim Perşembe günü saat 10.00’da Kaymakamlık Binası önünde Akçakent Kaymakamı Saliha Karataş’ın tebrikleri kabulü ile günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti.
Hükümet Konağı önünde, koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler uygulanarak düzenlenen Cumhuriyetimizin 97. yıldönümü kutlama törenine Kaymakam Saliha Karataş’ın yanı sıra Belediye Başkanı Yılmaz Kılıç, ilimiz protokolü, daire müdürleri ile siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti adına Kaymakam Saliha Karakaş tarafından tebriklerin kabulü ile başlayan törende saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Kaymakam Saliha Karakaş Cumhuriyet Bayramı’nın anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirdi.
Kaman İlçesi’nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başladı.
Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Cumhuriyetimizin 97. yıldönümü kutlamalarına Kaman Kaymakamı Şükrü Özcan, Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak, kurum amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, katıldı.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.