Kırşehir Umut Haber Gazetesi

İlçelerde koronavirüs salgını ile mücadele denetimleri sürüyor

İlçelerde koronavirüs salgını ile mücadele denetimleri sürüyor
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
21 Ağustos 2020 - 1:15

81 ilde genelinde yapılan koronavirüs salgınıyla mücadele etmek için yapılan denetimler Kırşehir’in ilçelerinde de yapıldı.

Kırşehir’in Mucur, Kaman, Akpınar, Boztepe ve Çiçekdağı İlçelerinde 19 Ağustos Çarşamba günü denetimler gerçekleştirildi.

Esnaflara hatırlatmalar yapıldı

Mucur İlçesi’nde yapılan denetimler hakkında Mucur Kaymakamlığı şu bilgiyi paylaştı:

“Koronavirüs denetimleri devam ediyor. 81 il genelinde COVİD-19 ile mücadele kapsamında yapılan denetimler, İlçemizde de gerçekleşti. Kaymakam Faruk Erdem Başkanlığında ilgili kamu kurum amirlerinin katılımıyla yapılan uygulamada iş yerlerinde temizlik, maske kullanımı ve mesafe kurallarına uyulması noktasında hatırlatmalar yapıldı.”

Vatandaşlar bilgilendirildi

Kaman Kaymakamlığı, “Pandemi denetimleri devam ediyor. İçerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminde, salgınla mücadele etmek için bugün yine sahadaydık. Ziyaretlerde maske, mesafe ve temizlik konularında esnaf ve vatandaşlarımız bilgilendirildi” açıklamasını yaptı.

Tüm yaşam alanlarında yoğun denetim gerçekleştirildi

Akpınar Kaymakamlığı; “Kaymakamımız Sayın Furkan Korkusuz, ilçemiz genelinde denetimlere devam ediyor. Kaymakamımız Sayın Furkan Korkusuz, Türkiye geneline gönderilen ‘Sağlık İçin Hepimiz İçin’ mottosu ile koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Kaymakamlığımız koordinesinde ilçemizdeki kurum yetkilileri ve görevli personel ile denetim gerçekleştirdi. Pazar yerleri, işyerleri, marketler, toplu taşıma araçları, yollar, lokanta ve kafeteryalar ile ticari taksiler dâhil tüm yaşam alanlarında yoğun denetim gerçekleştirmiştir. Maske, sosyal mesafe ve temizlik tedbirlerine uyulması konusunda tüm vatandaşlarımızın hassasiyet içerisinde olması gerekmektedir” ifadesini kullandı.

Berdibek, “Mücadelede en büyük gücümüz maske, mesafe ve temizliktir”

İlçede COVİD-19 tedbirleri kapsamında denetimlerin devam ettiğini bildiren Boztepe Kaymakamlığı, şunları dile getirdi:

“Kaymakam Muhammed Berat Berdibek, İlçe genelinde denetlemelerde bulundu. İçişleri Bakanlığı tarafından tüm yurtta olduğu gibi İlçemizde de kontrollü sosyal hayat döneminde ‘Sağlık için, hepimiz için’ parolası ile koronavirüs denetimi gerçekleştirildi.

İlçe Kaymakamımız Muhammed Berat Berdibek, İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Takan ve İlçe Emniyet Amiri Cuma Erman ile beraber Koronavirüs (COVİD-19) uyulması gereken kurallar kapsamında ilçe esnaflarımızı ziyaret ederek denetimlerde bulundu.

Kaymakam Muhammed Berat Berdibek, esnaf ve vatandaşları maske, mesafe ve hijyen konusunda ikaz etti. Salgın ile mücadelede riayet edilmesi gerekenleri esnaf ve vatandaşlara hatırlatan Kaymakam Berdibek, ‘Son günlerdeki vaka sayıları da göz önünde bulundurulduğunda, hayatın her alanında mevcut tedbirlere uyulmasının önemi bir kez daha ortaya çıktı. Tedbirlere dikkat etmedikçe maalesef vak’a sayısı artıyor. Bizler vatandaşımızı maske, mesafe, temizlik konusunda hassasiyeti artırmaya davet ediyoruz. Çünkü bu mücadelede en büyük gücümüz maske, mesafe ve temizliktir’ dedi.”

Çiçekdağı Kaymakamlığı ise şu açıklamayı yaptı:

“Kaymakamımız Orhan Gazi Karakaş, “Ülkemiz genelinde uygulanan COVİD-19 uygulamaları kapsamında ilçe esnafımızı ziyaret ederek bu vakte kadar göstermiş oldukları hassasiyetlerine teşekkür etti ve bundan sonra da İlçe olarak aynı hassasiyeti devam ettirmemiz gerektiğini belirtti.”

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.