Kırşehir Umut Haber Gazetesi

İlhan, Kırşehir’in deprem risk haritasındaki çelişkileri gündeme getirdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırşehir Milletvekili Dr. Metin İlhan, Kırşehir ile ilgili deprem risk haritasındaki çelişkileri Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a sordu.

İlhan, Kırşehir’in deprem risk haritasındaki çelişkileri gündeme getirdi
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
01 Aralık 2020 - 15:08

CHP Kırşehir Milletvekili Dr. Metin İlhan, son zamanlarda ülkemizde yaşanan depremlerin ardından uzun yıllar 1. dereceden riskli deprem bölgesi iken 2018 yılındaki son deprem haritası ile en az riskli bölgeler kategorisine geçen Kırşehir’in AFAD ve bir diğer deprem otoritesi olan Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi resmî sitelerinde farklı risk alanlarında gösterilmesinin tezatlık oluşturduğunu ifade etti.
“Taban tabana zıt ifadeler Kırşehirlileri tedirgin etmektedir”
Milletvekili İlhan, iki önemli Kurum’un tespitleri arasında oluşan bu durumun da şehrimiz sakinleri tarafından tedirginlikle karşılandığını ayrıca insanların kafasında soru işaretlerine yol açtığını ve bu konudaki belirsizliğin giderilmesinin depremin yıkıcı etkileri ve alınacak önlemlerin düzeyi düşünüldüğünde oldukça büyük önem arz ettiğini belirterek Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a sırasıyla şu soruları yöneltti:
“Kırşehir’in en son bilimsel veriler eşliğinde elde edilen deprem risk haritası nedir? Bu iki önemli Kurum arasındaki veri tezatlığı ile ilgili şu ana kadar neden bir tespit ve düzeltme çalışması yapılmamıştır?”

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.