Kırşehir Umut Haber Gazetesi

İlhan, “Milyonlarca öğrenci internete ulaşmada ve erişimde sorunlar yaşamaktadır!”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırşehir Milletvekili Dr. Metin İlhan, Kırşehir İli Kaman İlçesi’ne bağlı köylerde internet altyapı sorunlarının uzaktan eğitim sürecinde olumsuz etkiler yarattığını gündeme getirdi.

İlhan, “Milyonlarca öğrenci internete ulaşmada ve erişimde sorunlar yaşamaktadır!”
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
13 Kasım 2020 - 13:42

CHP Kırşehir Milletvekili Dr. Metin İlhan, salgın sürecinde alınan önlemler arasında yer alan uygulamalardan olan uzaktan eğitimde bir takım sorunlar yaşandığını ifade etti ve Kırşehir İli Kaman İlçesi’ndeki köylerde internet altyapısından kaynaklı yaşanan sıkıntıların eğitimde aksamalara neden olduğunu belirterek Ulaştırma ve Altyapı Bakanı’na konuya ilişkin aciliyet gerektiren durumları sordu.
Milletvekili İlhan, COVİD-19 sebebiyle örgün ve uzaktan eğitimin birlikte yürütülmek zorunda olduğunu ancak milyonlarca öğrencinin internete ulaşımında ve erişiminde büyük sorunlar yaşandığına değinerek internet alt yapısının en iyi şekilde oluşturulması ve sağlanması noktasındaki tüm sorumlulukların devlete ait olduğu vurgusunu yaptı ve interneti olmayan bir bölgede çocukların internet üzerinden eğitim almasının da mümkün olmadığına dikkat çekerek hızla sorunun çözümlenmesi gerektiğini sözlerine ekledi.
İlhan, “Devletin sorumluluğunda olan söz konusu durumun ivedilikle çözülmesi gerekir”
Son olarak CHP Milletvekili İlhan, devletin sorumluluğu olan bu durumun hiçbir gerekçe üretilmeden ivedilikle çözülmesi gerektiğinin altını çizerek Ulaştırma ve Altyapı Bakanı’na sırasıyla şu soruları yöneltti:
“Kırşehir ilinde devlet sorumluluğunda internet alt yapı hizmeti sağlanamayan yerleşim yerleri nerelerdir?, Kırşehir Kaman İlçesi’nin Savcılı Meryemkaşı, Yeniköy, Kekilli Ali Köyleri başta olmak üzere bu konuda çok yoğun şikayetler söz konusudur. Köylerin internet alt yapısını köylüye yük etmeden ne zaman çözeceksiniz, bu konuda bir çalışmanız var mıdır?”

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.