Kırşehir Umut Haber Gazetesi

İlhan, tarımsal üretimde kullanılan elektrik fiyatlarının yüksek olduğunu dile getirdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırşehir Milletvekili Dr. Metin İlhan, tarımsal üretimde kullanılan elektrik fiyatlarının oldukça yüksek olduğunu dile getirdi.

İlhan, tarımsal üretimde kullanılan elektrik fiyatlarının yüksek olduğunu dile getirdi
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
23 Aralık 2020 - 12:59

CHP Kırşehir Milletvekili Dr. Metin İlhan, ardı kesilmeyen elektrik zamlarının sadece konutlarda, ticarethanelerde ve sanayide değil tarımsal üretimde de can yakacak duruma geldiğini, çiftçinin faturaları ödeyecek gücünün kalmadığını belirtti.
“İç Anadolu Bölgesi’ndeki sulu tarım sebebiyle yüksek faturalar gelmekte”
Kırşehir Milletvekili İlhan, özellikle Konya Ovası’nı da içinde bulunduğu İç Anadolu Bölgesi’nde kuyulardan çekilen suyla yapılan tarımdaki elektrik maliyetleri çiftçinin ödeme noktasında altından kalkamayacağı boyuta ulaştı dedi.
“Yüksek olan tarımsal girdilere enerji maliyetleri de eklendi”
İlhan, mazot, gübre, ilaç, tohum gibi zaten yüksek olan tarımsal girdilere ödenemeyecek noktalara gelen elektrik faturaları da eklenince çiftçinin içinde bulunduğu darboğazdan çıkamayacağını belirterek Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye cevaplaması için sırasıyla şu soruları yöneltti:
“Tarımsal sulamada kullanılan enerji maliyetlerinin azaltılması noktasında Türk Çiftçisi’ni destekleyecek bir çalışmanız var mıdır? Çiftçilerimiz aylık olarak elektrik faturalarını ödemekte zorlandıklarını belirmekteler. Bu sebeple hasat zamanları yılda bir veya en fazla iki taksit şeklinde faturalarını ödemeyi talep etmekteler. Bu konuda Bakanlığınızca bir çalışma yapılıp bu mağduriyet giderilecek midir?”

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.