Kırşehir Umut Haber Gazetesi

İlhan, “Valilik binası şehrimiz için sembolik bir değere sahip”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırşehir Milletvekili Dr. Metin İlhan, Kırşehir Valilik Binası Projesi’ndeki değişikliğe ilişkin açıklamalarda bulundu.

İlhan, “Valilik binası şehrimiz için sembolik bir değere sahip”
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
23 Ekim 2020 - 17:14

CHP Kırşehir Milletvekili Dr. Metin İlhan, Kırşehir Valilik Binası Projesi’nin kız öğrenci yurdu yapılmasına ilişkin değişiklik kararı üzerine bir dizi açıklamalarda bulunarak İçişleri ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlıkları arasında yapılan protokol sonrasında Kırşehir yeni valilik binası projesinin kız öğrenci yurdu yapılması üzere devredildiğini belirtti.
“Kız öğrenci yurdu ihtiyacı ivedilik gerektirdiyse Kırşehir’de eski eğitim fakültesi yeri de dâhil olmak üzere merkezde buna uygun çok sayıda kamu arazisi mevcuttur” diyen Kırşehir Milletvekili Dr. Metin İlhan, açıklamalarını şunları dile getirdi:
“Şehrimiz için sembolik bir değeri de bulunan valilik hizmet binası için neden böyle bir değişikliğin yapıldığını anlamak ve vatandaşlarımıza anlatmak çok zor olacaktır. Kırşehir modern yaşamın etkilerinin az hissedildiği butik bir şehirdir. Dolayısıyla vatandaşlarımızın kamu hizmetlerine ulaşmada zorluk yaşamaması çok önemlidir. Yani Nüfus İl Müdürlüğü’nün Terme’de, Tapu Müdürlüğü’nün merkezde, Defterdarlığın ve Valilik merkez idare binasının Ankara Caddesi’nde olmasına hemşerilerimiz alışık değildir.”
Farklı siyasi hesapların yapılıyor olmasına vatandaşlar tepkili
CHP Milletvekili İlhan, Kırşehirlilerin eskisi gibi valilik binasında tüm işlerini tek merkezde kolayca yapabilmeyi beklediklerine ayrıca projesi onaylanmış, ihalesi yapılmış, inşaatı başlamış valilik hizmet binasının başka bir kuruma farklı siyasi hesaplar yapılarak devredilmesinin ise Kırşehir Halkı tarafından tepki ile karşılandığına da değindi.
İlhan, “Cumhuriyet’ten ve tarihi değerlerden, şehrin gerçeğinden uzak bürokratların alacağı bir karar değildir!”
Son olarak İlhan, açıklamalarına şu sözlerle noktaladı:
“Bakınız bu konu ile ilgili sivil toplum kuruluşlarından tutun da esnafa, çiftçisinden tutun da memuruna varana kadar toplumun tüm kesimleri ile milletvekili olarak bizzat görüştüm.

Kırşehirlilerin siyaseten cezalandırılmalarının devamı niteliğinde olan bu karara çok tepkili olduklarını gördüm. Vatandaşı yakından ilgilendiren böyle bir hususta onların fikrini almamak, işi dışarıdan gelmiş şehrimizin gerçeklerini bilmeyen bürokratlara bırakmak doğru değildir. Bırakırsanız ‘konum’ ‘kültürel doku’ ve ‘hizmet’ nedir bilmeyen bürokratlar şehrin kalbine yani en merkezi yerine valilik hizmet binası değil öğrenci yurdu yaparlar. Bir an önce bu yanlıştan dönülmesi için gereken adımların atılması elzemdir. Aksi bir durum demokrasi gazisi şehrimiz için yeni bir mücadelenin başlangıcı olacaktır. Tüm hemşerilerimize saygıyla duyurulur.”

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.