Kırşehir Umut Haber Gazetesi

İlhan, yılan hikayesine dönen yatırımları gündeme taşıdı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırşehir Milletvekili Dr. Metin İlhan, yılan hikayesine dönen Kırşehir Kamu Yatırımlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda gündeme getirdi.

İlhan, yılan hikayesine dönen yatırımları gündeme taşıdı
Avatar
Umut Medya( umuthaberkirsehir@gmail.com )
29 Ocak 2021 - 11:12

CHP Kırşehir Milletvekili Dr. Metin İlhan, geçtiğimiz yasama dönemlerinde de defaatle belirttiği Kırşehir’e yapılması planlanan kamu yatırımlarını tekrar TBMM Genel Kurulu’nda gündeme getirdi.
Kırşehir Milletvekili Dr. Metin İlhan, mevcut kamu yatırımlarının birçoğunun inşaatlarının yıllardır atıl bir şekilde beklemekte olduğunu belirterek bahanelerle çok sayıdaki kamu yatırımının uzun süredir askıya alındığına dikkat çekti.
İlhan, “Çevre yolu, valilik binası, uygulama oteli, endüstri meslek lisesi ve atölyelerine dair daha çok sayıda vaad edilen yatırımlar sürekli olarak ötelenmektedir”
İlhan, Resmi Gazete’de yayımlanıp hükümet programına alınan ve bu yıl da bitmesi gereken çevre yolu inşaatına henüz bir çivi bile çakılmadığını ifade ederek ödenek yok bahanesiyle devredilen valilik binası inşaatında da hiçbir ilerleme yaşanmadığını, turizm lisesi uygulama oteli, endüstri meslek lisesi ve atölye inşaatları ile daha birçok sayıda yer alan diğer kamu yatırımlarının da ne yazık ki aynı kaderi paylaşmakta olduğunu gündeme getirdi.
Hükümet yatırımlardaki başarısızlığını yeni hastane vaadi ile revize etmeye çalışmaktadır!
Hal böyle iken hükümetin, Kırşehir’deki başarısızlığını ileri tarihli yeni hastane vaadiyle revize etmeye çalıştığına vurgu yapan CHP Milletvekili İlhan, iktidarın, 2019 yılında eski hastanenin yerinde açılması gereken 150 yataklı ek hizmet binasını yapamamasının bir revizyon aldatmacası olarak Kırşehir Halkı’na sunulduğunu sözlerine ekledi ve Kırşehirlilerin, vaatlerini yeni vaatlerle erteleyen iktidara artık güveni kalmadığının da altını çizdi.
Son olarak Milletvekili, demokrasi gazisi Kırşehir’in bu kötü günleri de atlatıp kendisine bunları reva görenlere gereken cevabı sandıkta vereceğini ve bundan hiç kimsenin şüphesinin olmaması gerektiğini belirterek konuşmasını noktaladı.
CHP Kırşehir Milletvekili Dr. Metin İlhan’ın tutanak kayıtlarında resmi olarak yer alan konuşması şöyle:

“Sayın Başkanım, Kırşehir’deki mevcut kamu yatırımlarının birçoğunun inşaatları yıllardır atıl hâlde beklemektedir. Resmi Gazete’de yayımlanıp hükümet programına alınan ve bu yıl da bitmesi gereken çevre yolu inşaatına henüz bir çivi bile çakılmadı. Ödenek yok bahanesiyle devredilen valilik binası inşaatında da hiçbir ilerleme yaşanmadı. Turizm lisesi uygulama oteli, endüstri meslek lisesi ve atölye inşaatları ve burada saymadığım diğer kamu yatırımları da ne yazık ki aynı kaderi paylaşmaktadır. Hal böyle iken Hükümet, Kırşehir’deki başarısızlığını ileri tarihli yeni hastane vaadiyle revize etmekte çareyi buldu. İktidar, 2019 yılında eski hastanenin yerinde açılması gereken 150 yataklı ek hizmet binasını yapamamasını revizyon aldatmacasıyla halkımıza sunmuştur. Kırşehirlilerin, vaatlerini yeni vaatlerle erteleyen iktidara artık güveni kalmamıştır. Demokrasi gazisi Kırşehir bu kötü günleri de atlatıp kendisine bunları reva görenlere gereken cevabı sandıkta verecektir, bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Teşekkürler.”

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.