Kırşehir Umut Haber Gazetesi

İlhan’dan hayırlı olsun ziyareti

Kırşehir Milletvekili Dr. Metin İlhan, Kırşehir’in sorunları hakkında bilgi verdi.

İlhan’dan hayırlı olsun ziyareti
Avatar
Umut Medya( umuthaberkirsehir@gmail.com )
10 Şubat 2021 - 13:21

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırşehir Milletvekili Dr. Metin İlhan, Kırşehir Umut Haber Gazetesi ve Aşıkpaşa Gazetelerine hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

CHP Kırşehir Milletvekili Dr. Metin İlhan, Kırşehir Umut Haber Gazetesi ve Aşıkpaşa Gazetelerini Osman Koca’nın alması nedeniyle hayırlı olsun ziyareti düzenledi. Ziyarette Kırşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Kırşehir Umut Haber Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mehmet Emin Turpçu ile görüşen Milletvekili Dr. Metin İlhan, Kırşehir’deki yerel basının yaşadığı sıkıntılar ve hükümet konağının yeri hakkında açıklamalarda bulundu.

Kırşehir’deki yerel basının her zaman yanında olduğunu bildiren Milletvekili İlhan, “Öncelikle sizlere hayırlı uğurlu olsun. Gazetecilerimiz yerel medya gerçekten zor durumda. Desteklenmesi gerekiyor. Bunun farkındayız. Mecliste de birkaç defa gündeme getirdim yerel medyanın zor durumda olduğunu. Bu anlamda bizlerde üzerimize düşen bunu yerime getireceğimizi buradan da tekrardan söz veriyoruz. Tekrardan da sizlere hayırlı uğurlu olsun diyorum” dedi.

“Kırşehir’in yurt açısından eksiğinin olduğunu düşünmüyorum”

Hükümet konağının yeri hakkında ise İlhan, şunları ifade etti:

“Kırşehir’in sorunları hepimizin bildiği gibi çok fazla bunu da zaman zaman mecliste dile getiriyoruz. Zaten bizim mecliste olmamızın amacı da o. Yatırımlarla ilgili düşüncelerimizi defalarca gündeme getirdik. Çok farklı duyumlar aldık. Bunu birebir Vali Bey ile de görüştük. Vali Bey’e sorduk bu yatırımların hali ne olacak diye Belediye Başkanımızla ve İl Başkanımızla birlikte ziyaretinde bulunmuştuk. Bu yatırımlar içerisinde hükümet binasının tamamlanıp tamamlanmayacağını sorduk. Hükümet binası olarak kalacak mı? Devam edecek mi? Diye bir sorumuz oldu. Vali Bey bize bir kız yurdu olacağını hükümet binası olmayacağını söyledi ve oranın kız yurduna dönüşeceğini söyledi. Ama halkımızın istediği oranın hükümet binası olması. Çünkü şehir merkezinde, insanların ulaşabileceği bir yer. Buranın hükümet binası olması çok büyük avantajlar içerir. Sonuçta Kırşehir’in yurt açısından çok eksiğinin olmadığını düşünüyorum. Çünkü bizim üniversitemizde yeterince kız yurdu erkek yurdu bu anlamda olduğunu düşünüyorum.”

Ziyaret, Kırşehir’in sorunları hakkında görüş alışverişinin yapılmasıyla sona erdi.

BURCU ÖZTÜRK

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.