Kırşehir Umut Haber Gazetesi

İNŞAAT İŞÇİLERİNİN “UMUT”LU BEKLEYİŞİ

Kırşehir’de inşaat sektöründe 5 ay geçmesine rağmen halan sonuçlanmayan emsal yasası, inşatta çalışan işçilerin umutlu bekleyişi devam ediyor. Kurban bayramına sayılı günler kala yasa nedeniyle hala bir iş yapamayan işçiler, parasızlık nedeniyle kurbanlıklarını alamadıklarını söylediler.

İNŞAAT İŞÇİLERİNİN “UMUT”LU BEKLEYİŞİ
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
15 Temmuz 2019 - 3:44

Kırşehir’de inşaat sektöründe 5 ay geçmesine rağmen halan sonuçlanmayan emsal yasası, inşatta çalışan işçilerin umutlu bekleyişi devam ediyor. Kurban bayramına sayılı günler kala yasa nedeniyle hala bir iş yapamayan işçiler, parasızlık nedeniyle kurbanlıklarını alamadıklarını söylediler. İnşaat işçileri gazetemiz Ahi Yurdu haber ekibine yaptığı açıklamada şunları söylediler;

“Biz inşaat işçileri yaklaşık olarak 5 aydır mahkeme aşamasında olan Emsal Yasasını bekliyoruz. 5 aydır sonuçlanmayan bu yasa nedeniyle iş yapamıyoruz ve bu nedenle evimize çoluğumuza çocuğumuza ekmek götüremiyoruz. Elimizde başka meslek olmadığı için başka bir işte çalışamıyoruz. Kurban bayramına sayılı günler kaldı parasızlıktan kurban alamıyoruz. Günümüzü kahve köşelerinde geçirerek vakit dolduruyoruz. Bu kahvehanede kalıpçısı, demircisi fayansçısı yani inşaat sektörüyle uğraşan her meslekten işçi var. Bunların hepsi yeni yasa yüzünden duran inşaatlarda çalışan işçiler. Bu nedenle müteahhitler inşaat yapamıyor, inşaat yapamayınca da doğal olarak bizlere de iş veremiyorlar.

Bizler inşaat işçileri olarak çok mağdur durumdayız. Bir an önce bu yasa sonuçlansa da işimize gücümüze baksak.  Önümüz kış bizler yaz günü inşaatlarda çalışacağız ki kışında bu çalıştıklarımızla idare edeceğiz. Buradan demirci kalıpçı fayansçı işçileri olarak yetkililere sesleniyoruz lütfen sesimizi duyun” şeklinde konuştular. 

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.