Kırşehir Umut Haber Gazetesi

İYİ Parti Teşkilatı’ndan Şehit Aileleri Derneği’ne ziyaret

İYİ Parti Teşkilatı’ndan Şehit Aileleri Derneği’ne ziyaret
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
07 Eylül 2020 - 11:55

İYİ Parti Kırşehir İl Başkanlığı, Kırşehir Şehit Aileleri Derneğini ziyaret etti.

İYİ Parti Kırşehir İl Başkanlığı’ndan İl Başkanı Müfit Göçen, Başkan Yardımcısı Kenan Kerimoğlu ile Yönetim Kurulu Üyesi  Osman İlhan’dan oluşan heyet Kırşehir Şehit Aileleri Derneği’ni ziyaret ettiler. 

Ziyaret sırasında konuşan Kırşehir Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan, öncelikle ziyaretten memnunluk duyduğunu belirterek teşekkürlerini iletti. Derneğin çalışmaları ve şehit ailelerinin  sıkıntıları hakkında bilgiler veren Başkan utlu Kılıçaslan, sıkıntılarını ilgili makamlara bildirdiklerini şehitlerin tek bir aileye değil tüm Kırşehir’e ve ülkeye ait olduğunu bu nedenle şehitlerimize, ailelerine ve derneğe sahip çıkılması gerektiğini belirtti. Kılıçaslan, dernek olarak yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını ama İçişleri Bakanlığı’nın şehit olarak kabul ettiklerini, SGK şehit olarak saymadığı için mağdur olan aileler olduğunu bu konunun bir çözüme kavuşturulması gerektiğini söyledi. 

Ziyarette konuşan İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen, kendilerini kabul ettiği için Kırşehir Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan’a teşekkür ettikten sonra “Her şeyden önce asker ocağı peygamber ocağıdır, kutsal ocaktır. Böylesine şerefli görevi makamı, mevkisi, gelir düzeyi ne olursa olsun her Türk erkeğinin yapması gerekir” dedi. Göçen, Türk örf adet ve töresinde askerliğini yapmayan erkeğin adam yerine konulmadığını, kız verilmediğini söyleyerek birileri bedelli askerlik adı altında belirli bir para ödeyerek zevki sefa içerisinde yaşarken, parası olmayan yoksul vatandaşın çocuklarının askere giderek bu şerefli vatani görevlerini yaptıklarını ve vatan uğurunda şehit veya gazi olduklarını belirtti. Bu adaletsizliğin giderilmesini ve herkesin eşit şartlarda askere giderek vatani görevini yapması gerektiğini ifade eden Başkan Göçen, şehitlerin hepimizin şehitleri olduğunu onların geride kalan ailelerine çocuklarına anne ve babalarına sahip çıkarak sorunlarının çözülmesinde yardımcı olunmasının sevap olacağını belirtti.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.