Kırşehir Umut Haber Gazetesi

İYİ Parti’den Emekli Astsubaylar Derneği’ne ziyaret

İYİ Parti Kırşehir İl Başkanlığı, Türkiye Astsubaylar Günü’nde Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Kırşehir Şubesi’ni ziyaret etti.

İYİ Parti’den Emekli Astsubaylar Derneği’ne ziyaret
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
19 Ekim 2020 - 17:29

İYİ Parti Kırşehir İl Başkanlığı’ndan İl Başkanı Müfit Göçen, Başkan Yardımcıları Deniz Yağmur ve Osman İlhan’dan oluşan heyet 17 Ekim 2020 tarihinin Türkiye Astsubaylar Günü olması nedeniyle 17 Ekim Cumartesi günü Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Kırşehir Şubesi’ni ziyaret ederek emekli astsubaylarla görüştüler.
Ziyarette konuşan İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen, astsubayların devlet disiplini almış, vatan ve millet sevgisi çok üst düzeyde, toplumda önemli yeri olan ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin en çok çalışan bel kemiği konumunda olan komutanlar olduklarını vurgulayarak 17 Ekim Türkiye Astsubaylar Günü’nü kutladı.
Ziyaret esnasında konuşan Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Kırşehir Şube Başkanı Ali Osman Özkaya, “1984’e kadar Dünya Emekli Astsubaylar Derneği olarak faaliyet gösteren derneklerinin adının 1984 tarihinde Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği olarak değiştirildiğini ve o günden itibaren her sene 17 Ekim’de Ankara’da Anıtkabir’i ziyaret edip, çelenk koyarak kutladıkları Astsubaylar Günü’nü bu sene içerisinde bulunduğumuz salgın hastalık nedeniyle her dernek kendi şehrinde kutlamak zorunda kaldı. Bizde Kırşehir’de Atatürk Anıtına Çelenk koyarak derneğimizde günümüzü kutlamaya gelen misafirlerimizi kabul etmekteyiz” dedi.
Astsubaylar Derneği Başkanı Ali Osman Özkaya, İYİ Parti İl Başkanı Müfit Göçen’e emekli astsubayların problemlerini içeren bir dosya takdim etti. Dosyayı inceleyen İYİ Parti İl Başkanı Müfit Göçen kendisi de emekli astsubay olan İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş’ı arayarak astsubayların problemlerini iletti.
Ziyaretten duydukları memnuniyeti belirten Ali Osman Özkaya, İYİ Parti Heyeti’ne bu özel günlerinde kendilerini hatırlayarak ziyaret etmelerinden ve ilgilerinden dolayı teşekkür etti.
Ziyaret bitiminde İYİ Parti İl Başkanı Müfit Göçen, Emekli Astsubaylar Derneği’nin defterine yazı yazarak imzaladı.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.