Kırşehir Umut Haber Gazetesi

KADEM’DEN DİYARBAKIR ÇIKARMASI

Kırşehir KADEM il Temsilcisi Seher Ünsal ve Toplumsal Farkındalık ve Destek Komisyon Başkanı Nazife Karakoyunlu STK Temsilcileriyle birlikte çocukları dağa kaçırılan Diyarbakırlı annelerinin HDP İl başkanlığı önündeki eylemine destek vermek için Diyarbakır’a gitti.

KADEM’DEN DİYARBAKIR ÇIKARMASI
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
12 Eylül 2019 - 13:35

HDP il binası önünde bir basın açıklamasında bulunan Kadın ve Demokrasi Derneği; “Sivil toplum kuruluşları temsilcileri olarak bugün, terör örgütlerinin karşısında duran ve onların siyasi uzantılarından korkusuzca hesap soran annelerin Yanındayız! Bu cesur Anadolu kadınlarının çocuklarını geri almak için verdikleri hâkli mücadeleyi bütün kalbimizle destekliyoruz! Bir anne için dünyada evladından daha kıymetli hiçbir varlık yoktur. Çocuklarının ayağına taş değse yüreği titreyen annelerin, günlerdir süren eylemleri Türkiye gündemindeki yerini korumaktadır.                                         

Annelerimizin bu isyanı, elinde binlerce masum insanın kani olmasına rağmen her fırsatta kadın haklarından dem vuran, annelik duygulan üzerinden timsah gözyaşları döken eli kanlı örgüt ve uzantılarının gerçek yüzünü gösteren ibretlik bir durumdur.   

Diyarbakırlı annelerin Hacire Akar ile başlayıp Fevziye Çetinkaya, Remziye Akkoyun, Ayşegül Biçer’le devam eden ‘Evladımı Geri İstiyorum” çığlıkları gün geçtikçe büyümüş ve bugün 12 aileye ulaşmıştır. Bu eylem, sadece annelerin değil, ayni zamanda babaların da büyük bir inançla sürdürdükleri samimi bir mücadeledir.

Bizler, hepimizin ortak acısı olan bu zulmün karşısında sivil direnişleriyle duran; barışın ve huzurun yanında olduklarını bütün dünyaya gösteren; büyük bir inançla hak, hukuk ve özgürlük mücadelesi veren, evlatlarına kavuşabilmek için nöbet tutan kadınların ve cesur ailelerin yanındayız. Ailesinden koparılan her bir genç, evine dönünceye kadar gerekli bütün hukuki çalışmaları yapacağımızı ve bu sürecin doğrudan takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.” dedi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.