Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Kadına yönelik şiddetle mücadele çalışmaları değerlendirildi

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon Planlama Toplantısı, Kırşehir Valisi İbrahim Akın başkanlığında yapıldı.

Kadına yönelik şiddetle mücadele çalışmaları değerlendirildi
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
23 Kasım 2020 - 12:32

Kırşehir Valiliği’nde düzenlenen toplantıya Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, Vali Yardımcısı Adnan Kayık, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran, İl Emniyet Müdürü Murat Türesin, ilgili kurum amirleri ve kurul üyeleri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali İbrahim Akın, kadına yönelik şiddetle ilgili ilimizde yürütülen çalışmaları değerlendireceklerini söyledi.
Toplantının kadına yönelik şiddetle mücadele konusuna katkı sunacağına inandığını belirten Vali Akın, “Bu toplantıda sadece ülkemizin değil tüm dünya ülkelerinin karşılaştığı bir sorun olan kadına şiddet konusunun önlenmesine yönelik ilimizde yürütülen çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunacağız. 25 Kasım’ın ‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ olması nedeniyle, İçişleri Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda ülkemiz genelinde 81 ilde eş zamanlı olarak 25 Kasım 2020 tarihinde yine geniş kapsamlı bir değerlendirme toplantısı icra edilecektir. O toplantıdan önce, ilimizdeki kurumlar arası koordinasyonu gözden geçirmek, bu konuda varsa eksik yanlarımızı görmek üzere bu toplantımızı gerçekleştiriyoruz” dedi.
Kurumların bu konudaki çalışmalarının sunum yaptığı toplantı, ilimizde kadına şiddetle mücadele konusunda yürütülen faaliyetlerin değerlendirilmesi ile sona erdi. 

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.