Kırşehir Umut Haber Gazetesi

KAEÜ Merkez Kütüphanesi’nin temel kazı çalışmalarına başlandı

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAEÜ) Merkez Yerleşkesi’nde yer alan kütüphane binası için 29 Eylül 2020 tarihinde temel kazı çalışmalarına başlandı.

KAEÜ Merkez Kütüphanesi’nin temel kazı çalışmalarına başlandı
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
08 Ekim 2020 - 17:41

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın yoğun gayretleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 27 Mayıs 2016 tarihinde Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi düzenlenen fahri doktora tevdi töreninde karşılık bulmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan talimatı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı desteğiyle Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi tarafından yapılacak olan kütüphane binası için gerekli olan protokoller, 6 Temmuz 2018 tarihinde imzalanarak faaliyete geçildi. KAEÜ’nün ve şehrimizin önemli bir ihtiyacı daha tamamlanıyor
11 bin 327 metrekarelik bir alan üzerine inşa edilerek öğrencilerimiz, akademik ve idari personelimiz ile ihtiyaç duyan herkesin kullanımına açılacak olan Merkez Kütüphanesi, donanımlı, teknolojik ve her türlü bilgiye ulaşılabilir bir bilgi deposu olacak. Temel kazısı yapılan ve kısa sürede tamamlanması planlanan Merkez Kütüphane Binası’nda ihtiyaç duyulan tüm alanlar detaylıca düşünüldü. Bilimsel çalışmaların ve yayınların yakından takip edilmesini sağlayacak olan kütüphane binası ile Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin birçok faaliyeti de hayat bulacak.
Rektör Karakaya: “Özlemini çektiğimiz kütüphane binası için çalışmalara başladık”
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Merkez Kütüphanesi’nde başlayan temel kazı çalışmaları hakkında açıklama yapan Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin uzun zamandır özlemini çektiği Merkez Kütüphane için temel kazı çalışmalarına başlamanın kendilerini mutlu ettiğini belirterek kütüphane binasının en kısa sürede faaliyete geçmesi için çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini belirtti. Üniversiteler için en değerli ve önemli yerlerin bilgi deposu kütüphaneler olduğunu vurgulayan Rektör Karakaya, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi için de Merkez Kütüphanesi’nin eğitim öğretim faaliyetleri açısından en önemli ihtiyaç olduğunu kaydetti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi için önemli bir ihtiyacın giderilmesine verdiği destekten dolayı kendisine teşekkür eden Rektör Karakaya, Merkez Kütüphanesi’nin üniversiteye, şehre ve ülkemize hayırlı olmasını diledi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.