Kırşehir Umut Haber Gazetesi

KAEÜ’de yeni tezli yüksek lisans programı açıldı

KAEÜ’de yeni tezli yüksek lisans programı açıldı
Avatar
Umut Medya( umuthaberkirsehir@gmail.com )
26 Ocak 2021 - 15:52

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nde (KAEÜ) anatomi tezli yüksek lisans programı açıldı.

Lisansüstü eğitime önem veren ve bu konuda çeşitliliğini hızla artıran Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nde, Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde Anatomi Tezli Yüksek Lisans Programı açıldı. Sağlık alanında öncü bir tıp fakültesi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, öğrencilerine alanında uzman eğitimler vermeye devam ediyor.

Öğrencilerinin eğitim ve araştırma olanaklarını hızla geliştirerek onların geleceğe nitelikli bireyler olarak hazırlanmalarının amaçlandığı üniversitemizde yeni bölümlerin açılması için çalışmalar devam ediyor. Anatomi Tezli Yüksek Lisans Programı’nın açılması ile ilgili açıklamalarda bulunan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, lisansüstü eğitimi önemsediklerini ve bu alandaki çalışmaları büyük bir özenle devam ettirdiklerini söyledi. Tıp eğitimine katkıda bulunmak ve bu alanda öğrencilerinin uzmanlaşmasını sağlamak istediklerini anlatan Rektör Karakaya sözlerine şu şekilde devam etti:

“Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi olarak amacımız, hep en iyiye ulaşmak. Önceliğimiz yetiştirdiğimiz bireylerin kaliteli, nitelikli ve donanımlı bireyler olarak hayata atılmalarıdır. Bu nedenle lisansüstü programlarımızı hızla çeşitlendiriyoruz. Akademik kariyer yapmak isteyen tüm öğrencilerimize bu imkânı sağlamak için elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz.”

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.