Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Karakaya, “İşimizin odağı insan olmalı”

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Akademik Kurul Toplantıları’na katılan Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, “İşimizin odağı insan olmalı” dedi.

Karakaya, “İşimizin odağı insan olmalı”
Avatar
Umut Medya( umuthaberkirsehir@gmail.com )
22 Şubat 2021 - 16:18

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi birimlerinin faaliyetlerini yakından takip eden, uzaktan eğitim ve kalite süreçlerinin en verimli şekilde tamamlanmasını amaçlayan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, 2 Şubat 2021 tarihinde Tıp Fakültesi, 18 Şubat 2021 tarihinde ise AYDEP üzerinden yapılan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Kurul Toplantısı’na katıldı.

Rektör Karakaya “Değişime açık olarak geleceğin mesajlarını iyi okumalıyız”

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin gelecek hedeflerinin belirlenerek bu hedeflerin gerçekleştirilmesi gerektiğine vurgu yapan Rektör Karakaya, model bir üniversite olma gerekliliklerinin yerine getirilmesinin önemini anlattı. Üniversitelerin akademik personelinin bir misyon yüklendiğini söyleyen Rektör Karakaya, “İnsan eğitimi bizim için her zaman önceliklidir. Yaşadığımız zor günlerde öğrenciye verebildiğimiz her bilgi ve değer bizim için kazanımdır. Biz değişime açık olarak geleceğin mesajlarını iyi okumalıyız. Amacımız hep daha iyiye ulaşmak olmalı” dedi.

Hazırlanan projelerin hayata geçmesi için sürekli çalışılması gerektiğini anlatan Prof. Dr. Vatan Karakaya, kalite süreçlerini başarıyla tamamlayan bir üniversite olarak kaliteyi eğitime de yansıttıklarını söyledi. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin Ahi Yeterliğe Dayalı Eğitim Projesi (AYDEP) ile eğitimde kalite güvence sistemi oluşturduklarını ifade eden Rektör Karakaya konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Projelerimizle, kalite sistemimizle ve AYDEP ile adından söz ettiren bir üniversite olmayı başardık. Bu bizim için yeterli değil. Her zaman dediğim gibi bizim geleceğe dair umutlarımız ve mesajlarımız olmalı. Hayata kattığımız her şey aynı zamanda insana değer sunmalı. İşimizin odağına insanı alırsak ve bu bilinçle hareket edersek zaten başarı kaçınılmaz olur.”

Güçlü akademik kadrosuyla Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin adına yakışır bir eğitim süreci tamamlayacağına inandığını belirten Rektör Karakaya, yeni dönemde tüm akademik personele başarılar diledi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.