Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Karla mücadele sürüyor

Kırşehir İl Özel İdaresi, karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Karla mücadele sürüyor
Avatar
Umut Medya( umuthaberkirsehir@gmail.com )
17 Şubat 2021 - 18:16

Kırşehir ilçe ve köylerinde Pazartesi günü gece 23.30’dan itibaren etkili olan kar yağışı sonrası İl Özel İdaresi Ekipleri tarafından karla mücadele çalışmaları başlatıldı.

Kırşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreteri  Kurtuluş Yılmaz,   İl Özel İdaresi olarak Merkez ve  6 ilçe de geceden itibaren  31 iş makinası ve  53 personel ile Karla Mücadele Ekibi oluşturduklarını ve bu kapsamda etkili olan kar yağışı sonucu yolları açma çalışmasının yürütüldüğünü aktardı.

Pazartesi geceden itibaren etkili olan kar yağışı sonucu Merkez İlçe ve Akçakent, Boztepe, Akpınar, Mucur, Çiçekdağı ve Kaman İlçelerine bağlı köylerde ekiplerin teyakkuz halinde olduğunu belirten Kırşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreteri  Kurtuluş Yılmaz, şunları ifade etti:

“İlimizde etkili olan kar yağışı sonucu karla mücadele ekiplerimiz Pazartesi gece saat 23.30’dan itibaren Merkez, Akçakent, Akpınar, Boztepe, Mucur, Çiçekdağı ve Kaman İlçelerimizde ekiplerimiz çalışmakta olup, herhangi bir olumsuz duruma karşı müdahale etmek için hazır hale getirilmiştir. Gece boyunca yağan kara ekiplerimiz tarafından anında müdahale edildi. Önceliğimiz halkın ulaşımda sorun yaşamamasıdır. Karla mücadelede köy yollarının ulaşıma açık kalmasıdır. Şu ana kadar kapalı köy yolu ile ilgili olarak herhangi bir bildirim alınmamış olup, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için tüm arkadaşlarımız öz veri ile çalışmaktadır. Sahada gece gündüz çalışan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” 

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.