Kırşehir Umut Haber Gazetesi

KBK, “Yunan gazetesinin küfürlü yayınını nefretle kınıyoruz”

Kırşehir Basın Konseyi, Yunan gazetesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında küfürlü yayın yapmasını nefretle kınadı.

KBK, “Yunan gazetesinin küfürlü yayınını nefretle kınıyoruz”
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
22 Eylül 2020 - 19:17

Konuyla ilgili yazılı basın açıklaması yapan Kırşehir Basın Konseyi, şunları bildirdi:
“Başkan Recep Tayyip Erdoğan, avukatı aracılığı ile Yunanistan’da yayın yapan Dimokratia Gazetesi hakkında suç duyurusunda bulundu.
Başsavcılık da harekete geçti
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret içeren manşeti nedeniyle Yunan Dimokratia Gazetesi hakkında soruşturma başlattı.
Ne olmuştu?
Gazete, Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ı doğrudan ağır küfürlerle hedef alan bir manşet ile okuyucularının karşısına çıkmıştı.
Başkan Erdoğan’ın görselinin yer aldığı kapağa, ‘S… Git Erdoğan’ şeklinde alçak ifadeler yazılmıştı. Haberin içinde de ağır hakaretlerin barındığı ifadeler yer almıştı.
Sık sık Türkiye karşıtı söylemleri ile gündeme gelen Dimokratia isimli gazetenin çirkin manşeti sonrası Türkiye’den tepki yağmıştı. Yüz binlerce vatandaş, onlarca siyasi gazetenin alçak manşetine ağır ifadeler ile eleştiride bulunmuştu.
Yunanistan’da yayınlanan Demokratia Gazetesi’nin, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik küfür içeren manşetini nefret kınadı. Basının asıl görevi barışın tesisine yardımcı olmak. Yunanistan’da yayınlanan Demokratia (Demokrasi) Gazetesi’nin manşetinde yer alan T.C. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik küfürlü sözleri basının evrensel ilke ve kurallarını çiğnemektedir.
Gazetenin küfür çizgisinde yayın yapmasını kabul etmediğimiz gibi, nefretle kınıyoruz… Kendileri gibi bazı Yunan Halkı’nın duygularını yansıtma işgüzarlığı sergileme çabasındaki gazetenin, bir ülke cumhurbaşkanına en ağır küfürü manşetine çıkarması, Ege’deki barışçıl çabaları da dinamitlemektedir.
Basının asıl görevi barışın tesisine yardım edici yayınlarda bulunmaktır. “

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.