Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Kırşehir Belediyesi, HES Kodu olmayan ziyaretçileri kabul etmeyecek

Kırşehir Belediyesi, Hayat Eve Sığar (HES) Kodu hakkında açıklama yaparak belediyeye gelen ziyaretçilerin mutlaka HES Kodu alması gerektiğini bildirdi.

Kırşehir Belediyesi, HES Kodu olmayan ziyaretçileri kabul etmeyecek
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
23 Eylül 2020 - 20:14

HES Kodu kullanımı hakkında Kırşehir Belediyesi, şu açıklamayı yaptı:
“İl Umumî Hıfzıssıhha Kurulu Kararınca; İlimizde bulunan tüm Kamu Kurum ve Kuruluşları ile bankalarda (özel bankalar dahil) çalışan personel ile hizmet almak veya ziyaret etmek amacıyla gelen tüm vatandaşlarımızın Sağlık Bakanlığı’nın uygulamaya koyduğu ‘Hayat Eve Sığar’ (HES) uygulaması üzerinden HES kodu sorgulanarak, uygulamanın onay verdiği kişilerin girişlerine izin verilmesine, sorgulama neticesinde karantina ya da izolasyon altında olması gerektiği anlaşılanların kolluk kuvvetlerine/İl Sağlık Müdürlüğüne bildirilerek daha önce tespit edilen yurtlarda ilgilinin durumuna göre karantina ya da izolasyon altında tutulmalarına, bu kapsamda; Kırşehir Belediyesi olarak, 21 Eylül 2020 tarihinden itibaren HES Kodu uygulamasına geçiş yapılmıştır.
 
HES kodu uygulaması COVID-19 yayılımını önlemek, çalışanların sağlığını korumak ve riskli kişileri kontrol edebilmek amacıyla hizmet binamıza gelen ziyaretçilerimize 21 Eylül 2020 tarihi itibariyle HES Kodu takibi uygulamasına geçiş yapılmıştır. Gelen ziyaretçilerden HES Kodu talep edilmektedir. Kurumumuzu ziyaretinizde lütfen HES Kodu almayı unutmayınız.”

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.