Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Kırşehir Belediyesi’nin projesi ile vatandaşların yüzü gülüyor

Kırşehir Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı ile yaşlı, engelli ve bakıma muhtaç aileler için evde bakım ve temizlik çalışmaları yapıyor.

Kırşehir Belediyesi’nin projesi ile vatandaşların yüzü gülüyor
Avatar
Umut Medya( umuthaberkirsehir@gmail.com )
04 Şubat 2021 - 14:25

Belediye ekipleri bir taraftan şehrin muhtelif noktalarında pandemi nedeniyle ilaçlama ve dezenfekte çalışmaları gerçekleştirirken bir taraftan da ‘Konut Temizlik Hizmeti’’ projesi ile yaşlı, engelli ve bakıma muhtaç vatandaşların evlerinde gerekli temizlik çalışmalarında bulunuyor.

Kırşehir Belediyesi, proje kapsamında kent merkezinde yaşayan ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen ailelerin evlerine düzenli olarak 15 günde bir gidecek. Evlerde başta ev içi temizlik olmak üzere, cam silme, çamaşır yıkama, toz alma ve mutfak temizliği gibi detaylı ev temizliği yapılıyor. Ayrıca ev içerisinde dezenfekte çalışması yapılıyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, “Daha önce söz verdiğimiz sosyal projelerimizi birer birer hayata geçiriyoruz. Seçim öncesi ortaya koymuş olduğumuz projelerimizden ‘Konut Temizlik Hizmeti Projesi’ ile evlerinde kendi temizliğini yapamayan yaşlı ve hastalarımızın ev temizliğini gerçekleştiriyoruz. Bu hizmeti sunduğumuz hemşehrilerimiz ve özellikle il dışında yaşayan çocukları ve yakınları bu hizmetimizden dolayı memnuniyetlerini bildiriyorlar” dedi.

Kırşehir Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışının gereği olarak her alanda hemşehrilerinin sıkıntılarına çözüm üreterek onların yanında olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, “Aynı zamanda, yine bildiğiniz gibi söz verdiğimiz ve hayata geçirmiş olduğumuz ‘Tıbbi Malzeme ve Cihaz Desteği Projesi’ ile evlerinde tedavisi devam eden ve bakıma muhtaç olan hastalarımızın ihtiyaç duyduğu tıbbi malzeme ve cihazların desteğini sunuyoruz. Her zaman olduğu gibi hemşehrilerimizin sıkıntılarına, dertlerine çözüm üretmeye devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.