Kırşehir Umut Haber Gazetesi

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

KIRŞEHİR BELEDİYESPOR, İLK HAFTA YOMRASPOR TAKIMLARIYLA KARŞILAŞACAK

2019-2020 sezonunda Gelişim Ligleri kapsamında oynanacak olan Bölgesel Gelişim Ligleri’nin grup ve fikstürleri belirlendi.

KIRŞEHİR BELEDİYESPOR, İLK HAFTA YOMRASPOR TAKIMLARIYLA KARŞILAŞACAK
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
28 Ağustos 2019 - 18:18

2019-2020sezonunda Gelişim Ligleri kapsamında oynanacak olan Bölgesel Gelişim Ligleri’nin grup ve fikstürleri belirlendi.

İlimizi Bölgesel Gelişim Ligİ 4’ncü grupta temsil edecek olan Kırşehir Belediyespor ilk hafta evinde Trabzon Yomraspor, daha sonra Samsunspor (D), Bayburtspor, Yeni Çorumspor (D), Erbaaspor (D), Giresunspor, Tokatspor (D), Erzincanspor, Artvin Hopaspor (D) karşılaşacak.

Yeşil-beyazlı ekibimiz ilk maçında 7 Eylül Cumartesi günü saat 15.00’te Bağbaşı Tesisinde Yomraspor ile karşı karşıya gelecek.

Bölgesel Gelişim Ligleri, U15-U16-U17 ve U19 yaş kategorilerinde 5’er farklı grupta organize edilecek. U15-U16-U17 ve U19 yaş kategorilerinde 1., 2., 3., ve 4. Grup müsabakaları 3 devreli lig planlamasına göre oynanırken, 5. Grup’ta ise müsabakalar 4 devreli lig planlaması ile  gerçekleştirilecek.

Gelişim Ligleri Statüsü’nün 18/2. maddesinde yer alan ”Play Off müsabakaları sonucunda Elit B U17 ligi kategorisine üç (3), ve Elit B U19 ligi kategorisine üç (3) takım yükselir.” ibaresi kapsamında Play Off oynamaya hak kazanacak takımların belirlenmesi aşamasında aşağıdaki yol izlenir.

**Sezon sonu oluşan puan cetvelinde gruplarını ilk sırada tamamlayan 5 takım direkt olarak Play Off oynama hakkı elde eder.
**Play Off mücadelesi beş (5)   adet birinci ve bir (1)adet en iyi ikinci takımın katılımı ile gerçekleşir
**1., 2., 3., ve 4. gruplarda sezon sonu oluşan puan cetvelini ikinci sırada tamamlayan dört (4) takım arasından Play Off’a katılacak en iyi ikinci takım belirlenir.
**En iyi ikinci takımın belirlenmesi aşamasında sezon sonunda ligi ikinci sırada tamamlayan takımların 24. Haftadaki puan durumuna göre en iyi ikinci takım belirlenir.
**En iyi ikinci takımın belirlenmesi aşamasında aşağıdaki sistem uygulanır.
**Sezon sonu oluşan puan cetvelini ikinci sırada tamamlayan takımların 24. hafta itibari ile en yüksek puana sahip olan takım en iyi ikinci unvanı alır.
**Puan eşitliği durumunda (24. Haftada)genel averajı en yüksek olan takım, en iyi ikinci unvanı alır.
**Genel averajın eşitliği durumunda daha fazla gol atan takım en iyi ikinci unvanı alır.
**Bu maddelerin eşitliği durumunda ceza puanı düşük olan takım (Sarı kart: 1 Ceza Puanı Kırmızı Kart: 3 Ceza Puanı Teknik Adam İhracı: 5 Ceza Puanı) olarak belirlenir.  
**Tüm bu durumlarda eşitliğin bozulmaması halinde 4 takım arasında yapılacak kura çekimi ile tek maç eleme sistemi eleme müsabakaları oynanır. Kazanan takım eni iyi ikinci unvanı ile Play Off ‘a altıncı (6.) takım olarak katılır.
**Play Off’ da mücadele edecek 6 takım kura usulü ile eşleşir ve tek maç eleme usulüne göre müsabakalar oynanır. BGL U17 ve U19 kategorilerinde Play Off müsabakalarını kazanan üçer (3’er) takım bir sonraki sezon bir üst ligde mücadele etme hakkı kazanır.
**Play Off müsabakaları Türkiye Futbol Federasyonu tarafından belirlenen tarafsız sahalarda oynanır.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.