Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Kırşehir Huzurevi’nde Yaşlılar Günü kutlandı

Kırşehir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Kırşehir Huzurevi’nde 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Kırşehir Huzurevi’nde Yaşlılar Günü kutlandı
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
03 Ekim 2020 - 18:16

1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nde Kırşehir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ramazan Baykara, Müdürlüğe bağlı Kırşehir Huzurevi’ni ziyaret etti. Tüm dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 salgını dolayısıyla huzurevinden dışarı çıkamayan yaşlılara İl Müdürü Ramazan Baykara, Kırşehir Valisi İbrahim Akın’ın selamlarını ve hediyeleri takdim etti. Vali İbrahim Akın, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü görüntülü konuşma ile kutladı. Ziyaret ve hediyelerden memnun olan yaşlılar mutluluklarını dile getirdi. Ayrıca huzurevi personeli tarafından yaşlılara eğlence düzenlendi.
İl Müdürü Ramazan Baykara ziyaret sonunda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un 10 günlük vardiyada özveri ve şefkatle yaşlılara hizmet sunan huzurevi personeli için hazırlattığı teşekkür belgesini dağıttı.
Kırşehir Huzurevi ziyaretinin ardından İl Müdürü Ramazan Baykara, Müdürlüğe bağlı izole kuruluş olan Osman Yalçınkaya Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti. İl Müdürü Baykara, pandemi sürecinde kuruluş dışına çıkamayan yaşlılar ile sohbet etmesinin ardından yaşlıların, Vali İbrahim Akın ile görüntülü konuşma gerçekleştirdi. Vali İbrahim Akın, yaşlılar ile teker teker konuşarak 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günlerini kutladı.
Ziyaret sonunda İl Müdürü Ramazan Baykara, Vali Akın’ın yaşlılara gönderdiği hediyeleri takdim etmesinin ardından kuruluş personellerine pandemi sürecinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un10 günlük vardiyada özveri ve şefkatle yaşlılara hizmet sunan kuruluş personeli için hazırlattığı teşekkür belgesini dağıttı.
Tavla turnuvası düzenlendi
Aynı gün yine Kırşehir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Mucur Hayrettin Ekim Huzurevi Müdürlüğü’nde 1 Ekim Dünya Yaşlılar günü kapsamında yaşlılar ve kuruluş personeli arasında tavla turnuvası gerçekleştirildi. Turnuvada Kemal Tekeli ve İmdat Özdemir isimli yaşlılar finale kaldı. Final müsabakası sonucunda İmdat Özdemir isimli yaşlı şampiyon oldu. Kırşehir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, “Yaşlımızı kutlar, katılan tüm personel ve yaşlılarımıza teşekkür ederiz” dediler.
Etkinliklere pandemi süreci nedeniyle İl Müdürü Ramazan Baykara görüntülü olarak katılarak Bakan Zehra Zümrüt Selçuk ve Vali İbrahim Akın’ın selamlarını iletti. Devam eden görüntülü konuşmada İl Müdürü Ramazan Baykara, “Ne mutlu ki bizler, millet olarak, saygıdeğer büyüklerimizi asla bir yük olarak görmeyen, bilakis, onların varlıklarından mutluluk duyan, onlara hak ettikleri ilgi, saygı ve hürmeti gösteren bir kültür ve geleneğe sahibiz. Onların geniş ufukları, tecrübeleriyle kesinlik kazanmış bilgi ve birikimleri, her zaman yararlanmamız gereken, geçmişe ve bugüne olduğu kadar yarınlara da ışık tutan önemli birer kaynaktır. Bugünlerimizin mimarı olan saygıdeğer büyüklerimizin 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyor, kendilerine sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde uzun ömürler diliyorum” dedi.

Vali İbrahim Akın tarafından gönderilen hediye paketlerinin yaşlılara takdim edilmesinin ardından yaşlılarla ile gün boyu etkinliklere devam edildi.
Kırşehir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, “1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü kutlar sağlıklı ömürler dileriz” ifadesini kullandılar.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.