Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Kırşehir Kadın Girişimi Üretimi ve İşletme Kooperatifi, Ankara’da fuara katılacaklar

Kırşehir Kadın Girişimi Üretimi ve İşletme Kooperatifi, Ankara’da fuara katılacaklar
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
11 Eylül 2020 - 22:17

Kırşehir Kadın Girişimi Üretimi ve İşletme Kooperatifi, Ankara’da Kooperatifler Fuarı’na katılacak.

Kooperatifler Fuarı, 24-27 Eylül tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilecek.

Kırşehir Kadın Girişimi Üretimi ve İşletme Kooperatifiyle birlikte 191 kooperatif fuara katılım gösterecek. Kırşehir Kadın Girişimi Üretimi ve İşletme Kooperatifi, Ankara’da fuarda 4 gün boyunca yapmış oldukları ürünlerin tanıtım, satışını yapacak.

Kooperatifler Fuarı; Ülkemizde kooperatifçiliğin geliştirilmesi, kooperatif ürünlerinin tanıtımı ve bu alanda bir farkındalık oluşturularak kooperatifler aracılığıyla iç ve dış ticaretin geliştirilmesi amacıyla Ticaret Bakanlığı tarafından 2012, 2017 ve 2019 yıllarında olmak üzere üç ayrı kooperatifler fuarı düzenlendi. Fuarın dördüncüsü, 24-27 Eylül 2020 tarihleri arasında Ankara Ticaret Odası Congresium Fuar Merkezi’nde düzenlenecektir.

Kırşehir Kadın Girişimi Üretimi ve İşletme Kooperatifi’nin de katılacağı fuarın amacı; kooperatifler ile kooperatifçilikle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının, kooperatifçiliğe destek sağlayan bankalar ile özel sektör ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin, zincir marketler ve önde gelen elektronik ticaret firma yetkililerinin ve tüm halkın buluşmasını sağlayarak kooperatif ürünlerinin tanıtılması ve kooperatiflerin ticari kapasitelerinin artırılmasıdır. 

Fuarda kooperatifler, ücretsiz tahsis edilecek stantlarda dört gün boyunca tanıtım, satış ve pazarlama faaliyetleri yapma imkanı bulacaklardır. Fuar boyunca düzenlenecek eğitim ve panellerde kooperatiflerin ekonomimiz için önemi ve ülke kooperatifçilik politikamızda gelecek hedeflerimiz masaya yatırılacaktır.

Fuarın hedefi; Kooperatiflerin ticaret yapma kapasitelerinin artırılması, e-ticaret ağına dahil edilmesi veya paylarının artırılması, ihracat ağına dahil olarak milli üretimin dünyaya yayılması, vatandaşın milli kaynaklarla üretim zincirine dahil edilmesi, etkili yönetim için bilgi edinmesi, vatandaş ve sektör üzerinde olumlu yönde algı oluşturulması.

Fuarda, kooperatiflerin e-ticaret ağına dahil olabilmeleri, ticaret hacimlerini genişletmeleri, bilinirliklerini artırmaları ve ürünlerini ulusal platformda pazarlamaları amacıyla e-ticaret sektöründen temsilciler davet edilerek bağlantı kurmaları sağlanacaktır. Bununla birlikte, perakende ticaret sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin temsilcileri davet edilerek kooperatiflerle aralarında ikili iş bağlantıları kurabilmeleri sağlanacak, ihtiyaç duyulan alanlarla kooperatiflere bilgilendirmeler yapılacaktır. Fuarda ayrıca kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerin zanaatlarının da sergilendiği bir alan ayrılmıştır.

Fuarda kooperatifler, ücretsiz tahsis edilecek stantlarda dört gün boyunca tanıtım, satış ve pazarlama faaliyetleri yapma imkanı bulacaklardır. Uluslararası katılımın planlandığı fuar kapsamında düzenlenecek olan panellerde dünyada kooperatifçiliğin geldiği nokta, kooperatiflerin ekonomimiz için önemi ve ülke kooperatifçilik politikamızda gelecek hedefleri masaya yatırılacaktır.

 Panellerin yanı sıra kooperatiflerin özellikle e-ticaret ağına dahil olabilmeleri, ticaret hacimlerini genişletmeleri, bilinirliklerini artırmaları ve ürünlerini ulusal platformda pazarlamaları amacıyla e-ticaret ve perakende sektöründen temsilciler davet edilerek bağlantı kurmaları sağlanacaktır. Patent alma, e-ticaret ve ihracat desteklerine yönelik kooperatiflere bilgilendirmeler yapılacaktır. Ayrıca, kooperatiflerin ihracat konusunda somut adımlar atabilmesi amacıyla yabancı ülkelerin ilgili sektörlerinden alım heyetleri davet edilerek kooperatiflerle ikili görüşme yapmaları sağlanacaktır. Önemli bankaların da yer alacağı BE TO BE/İkili Görüşme Alanı’nında kooperatiflerin finansman türlerine ilişkin bilgiler de edinebilecektir.

Panel ve eğitimlerin yanı sıra geleceğimizin teminatı çocuklara kooperatif işletme türünü tanıtmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliğinde kooperatifçilik temalı resim yarışması düzenlenmiştir. Ortaokul öğrencilerine hitap eden yarışma sonucunda ilk üç resim ve mansiyon olmak üzere dereceye giren öğrencilere para ödülü verilerek, dereceye giren resimlerin fuar alanında sergilenmesi ve hatıra kitap olarak yayınlanması sağlanacaktır. Fuarda ayrıca kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerin zanaatlarının da sergilendiği bir alan ayrılmıştır.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.