Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Kırşehir Şehit Aileleri Derneği, tepki gösterdi

Kırşehir Şehit Aileleri Derneği, tepki gösterdi
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
13 Eylül 2020 - 22:22

Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan, İzmir’de uyuşturucunun etkisiyle kullandığı aracın kontrolden çıkmasıyla kontrol noktasındaki görevine gitmekte olan polis memuru Buket Keleş’e çarpıp şehit olmasına neden olan Sedat Ayverdi’nin cezasının ertelenerek serbest bırakılmasına tepki gösterdi.

Mahkumiyetsizlik kararının şehidin ailesini derinden sarstığını ifade eden Başkan Kılıçaslan, “Hepimiz kanunlara saygılı bireyleriz, bu vatana evlatlarını vermiş yine olsa gözünü kırpmadan vatana evlatlarını kurban edecek aileleriz. Kanunlara uymak bizim de ilk vazifemiz lakin verilen bu karar şehit analarının gönlünde tamir edilemez yaralar açmakta, akan kanlı gözyaşlarını daha da artırmaktadır.

Ömrünün baharında bir tatlı lokma yemeden kara toprağa uğurladıkları nazlı kuzularını okutup büyütmek için bin bir cefaya katlanan analarımızın tek tesellisi, onu şehit eden ve bunu uyuşturucu alarak yapan kişinin serbest kalmamasını sağlayacak kanunun yerine getirilmesiydi. Gelinen süreçte verilen karar kamuoyunu ve bizleri yaraladığı gibi, ailesini de çok derinden üzmüştür.

Hatalı olduğunu düşündüğümüz ve ‘Yüce Türk Milleti Adına’ denilerek verilen kararın, analarımızın yüreğine bir nebze de olsa su serpecek şekilde verilmesini istiyoruz.

Hiçbir kanun, devletin kendi masum vatandaşlarının üzülmesi, yıpranması ve haksızlığa uğraması yönünde değildir. Biz yüce Türk Adaleti’nin hepimizin üzerinde koruyucu şemsiye olduğunu bilir ve benimserken, bu kararın masumları korumadığı gibi, kutsal görev olan polislik mesleğinin bir ferdini katledenleri koruması da asla kabul edilebilir ölçülerde değildir.

Bu kararın yeniden gözden geçirilmesi yüreği yanık analarımızı mutlu edecektir, yüce Türk adaletine güvenimiz tamdır” ifadelerini kullandı.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.