Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Kırşehir’de hava sıcaklıkları artacak

Kırşehir’de hava sıcaklıkları artacak
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
01 Eylül 2020 - 0:09

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezi, Kırşehir’de hava sıcaklıklarının 4 ile 8 derece arası artacağını bildirdi.

Hava sıcaklıklarıyla ilgili Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezi’nden yapılan yazılı açıklamada şunlar bildirildi:

“Yapılan son değerlendirmelere göre; 28 Ağustos 2020 Cuma günü batı kesimlerde, hafta sonu ülkemiz genelinde hava sıcaklıklarının artarak, Karadeniz’e kıyı illerde mevsim normallerinin 2 ila 3 derece, diğer yerlerde 4 ila 8 derece üzerinde seyretti. Bölge Müdürlüğümüz sorumluluk alanında bulunan Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Yozgat ve Sivas illerinde Cuma gününden itibaren sıcaklıkların mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerine çıkarak önümüzdeki hafta sonuna kadar yüksek seyredeceği bekleniyor.

Hafta sonu ve önümüzdeki hafta etkili olması beklenen sıcak hava dalgasından dolayı güneş ışınlarının dik geldiği 11 ile 16 saatleri arasında başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz etmektedir.

Önümüzdeki günlerde Bölge Müdürlüğümüze bağlı il merkezlerimizde görülmesi beklenen en yüksek sıcaklıklar; Kayseri 32-36°C, Kırşehir 33-36°C, Nevşehir 31-33°C, Yozgat 30-34°C, Sivas 31-33°C.”

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.