Kırşehir Umut Haber Gazetesi

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

KIRŞEHİR’DE YAZ SPOR OKULLARI COŞKUSU

KIRŞEHİR Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yaz spor okulları Cumartesi günü düzenlenen program ile açıldı.

KIRŞEHİR’DE YAZ SPOR OKULLARI COŞKUSU
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
01 Temmuz 2019 - 14:12

KIRŞEHİR Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yaz spor okulları Cumartesi günü düzenlenen program ile açıldı.

Ahi Stadyumunda açılış törenine Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Kırşehir AK Parti Milletvekili Mustafa Kendirli, Kırşehir Belediye Başkan yardımcısı Nuri Araz, Kırşehir İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Faruk Şahin, antrenörler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığının, gerek dev tesisleşme hamlesiyle, gerek uluslararası spor organizasyonlarında elde edilen başarılarla, gerekse Türk sporunun marka değerinin artış göstermesiyle beraber sporcu yetiştirme alanında da önemli adımlar atıyor. Bu amaç doğrultusunda Bakanlığımız 81 ilde bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri’nde başlatılan eğitimlerden, 5-18 yaş gruplarındaki çocuk ve gençler faydalanabiliyor. Sporu sevdirmenin, spor kulüplerine sporcu kaynağı oluşturmanın, toplumda spor kültürünü güçlendirmenin ve sporun daha geniş kitlelere yayılmasının amaçlandığı proje, değerlendirmeler sonucunda başarılı olan ve gelecek vaat edenler ise spor kulüplerine yönlendirilerek, profesyonel spor yaşamlarına ilk adımlarını atıyorlar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende her yıl olduğu gibi bu yıl da uygulanan İl Spor Merkezi Yaz Spor Okulları, tüm spor branşlarında açılarak faaliyete başladı.

Yaz spor okulları açılış töreninde konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Faruk Şahin” Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz bünyesinde açılan İl Spor Merkezlerimiz yaz boyunca merkez ve ilçelerimizde 21 branşta Antrenörlerimizle beraber çalışmalarını sürdürecektir. Çocuklarımız tatil dönemi boyunca serbest zamanlarında spor yaparak sosyal ve fiziksel gelişimlerine katkıda bulunacaktır. Aynı zamanda Gençlik Merkezlerimizde Ebru, Gitar, Bağlama, İngilizce, Resim, Kaligrafi, Kur’an-ı Kerim atölyelerimiz ve gençlik kamplarımızda devam etmektedir. İl Müdürü Faruk Şahin; “Spor Genel Müdürlüğünün 82. Kuruluş yıl dönümü nedeniyle her yıl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde açılan İl Spor Merkezleri açılış törenine hoş geldiniz.

25 branşta yaklaşık olarak 5000 çocuk ve gencimizin faydalanacağı merkezlerdir.

İl Spor Merkezlerimizin ise; Çocuk ve gençlerimize spor kültürünü aşılamak, spor yapma alışkanlığı kazandırmak, sosyal ve kültürel yönden gelişmelerine katkı sunmaktır.

Yaz tatillerinde boş zamanlarını sporla değerlendirmek, her türlü zararlı alışkanlıklardan korumak, Ruh ve beden sağlığı yerinde fizyolojik ve psikolojik sağlamlığa sahip, yetenekli ve kabiliyetli gençleri Türk sporuna kazandırmaktır. Bu sayede güçlü bir alt yapı oluşturmak amacıyla her yıl okulların yaz tatiline girmesiyle başlayan İl Spor Merkezlerimiz de tecrübeli antrenörlerimiz nezaretinde sportif çalışmalarımız yürütülmektedir.

Çocuklarını bizlere emanet eden velilerimize teşekkür ediyor çocuklarımızın keyifli, başarılı, verimli bir tatil dönemi geçirmelerini temenni ediyorum. Kırşehir genelinde yaz boyunca hizmet verecek olan Yaz Spor Okulları’nın, gençlerin İl Spor Merkezleri (Yaz Spor Okulları) sayesinde birbirleriyle kaynaşmaları, birbirleriyle dostluk kurmalarını sağlıyor. Gençlerimizi eğilimli oldukları sporla tanıştırıp içlerinde yetenekli olanları seçip ilgili branşlara yönlendirerek Türk sporuna yeni sporcular kazandırılıyor. Ayrıca bu sene EDES (Engelli Destek Programı) kapsamında İl Spor Merkezleri (Yaz Spor Okulları) ile Spor Engel Tanımaz Projemizin de açılışını gerçekleştiriyoruz. Projemiz kapsamında özel ve engelli sporcularımızı sosyal ve kültürel olarak gelişimlerini, yeni arkadaşlıklar ve dostluklar kurmalarını, spor yaprak spora olan ilgilerini arttırmayı hedefliyoruz. Bugün eğitim ve öğretim hayatını tamamladınız. Okullarda bir yıl boyunca eğitim ve kültür faaliyetlerini götürdünüz. Şimdi sporun inceliklerini, güzelliklerini, coşkusunu ve ahlakını öğrenmeye sıra geldi. Bunun en iyi yapıldığı yer de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olduğu için bugün burada birlikteyiz. Ülkemizin bayrağını her yerde dalgalandıracak sporcuların yetişmesi için faaliyetimizi başlatıyoruz. İl Spor Merkezlerimizde farklı okullardan, farklı kültürlerden gelerek hep birlikte spor yapan çocuklarımız, gençlerimiz, yeni arkadaşlıklar ve dostluklar edinmektedirler. İlimizi ve Ülkemizi Uluslararası platformda temsil etme bakımından İl Spor Merkezlerinin birer fırsat olduğunu, bu fırsatı bütün çocuk ve gençlerimizin sporu bir yaşam kültürü olarak benimsemeleri yegâne amacımızdır. Bu amaca ulaşabilmemiz için siz ailelerimizin desteğine ihtiyacımız vardır. Değerli veliler; Sporun çocuklarımızın yaşamında sadece yaz dönemi faaliyeti olarak görülmemesi, okullar açıldığı zamanda çocuklarımızın spora yönlendirilmesi ve desteklenmesi çok önemlidir. Bizlerin her zaman ve her koşulda sizlere destek olmaya hazır olduğumuzu bilmenizi isterim. İlimizde 05-18 Yaş arası çocuklarımıza ve gençlerimize yönelik eğitimler arasında bu sene ilk kez açmış olduğumuz Bisiklet, Geleneksel Okçuluk ve Wushu kurslarımızın yanı sıra, Atletizm, Badminton, Basketbol, Boks, Cimnastik, Engelliler, Futbol, Güreş, Halk Oyunları, Halter, Hentbol, Judo, Kick Boks, Muay Thai, Masa Tenisi, Okçuluk, Pilates, Satranç, Taekwondo, Tenis, Voleybol, Yüzme olmak üzere 25 branşta ücretsiz olarak açılan İl Spor Merkezleri 29 Ağustos 2019 tarihine kadar devam edecek olup; şuana kadar 1500 öğrencimiz kayıt yaptırmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyor, İl Spor Merkezleri açılış törenine tekrar hoş geldiniz diyor, keyifli bir yaz tatili geçirmeniz temennisiyle tüm gençlerimize başarılar diliyorum” dedi.

Açılış konuşmaların ardından sırasıyla, Kick Boks ve Muai Thai gösterisi yapıldı.

Gösterilerin ardından spor branşları gezilerek sporcu ve antrenörlerle hatıra fotoğrafı çekinildi.

Cumartesi günü saat 17.30’da açılışı yapılan Yaz Spor Okulları şu branşlarda çalışmalarına başlayacak: Atletizm, Okçuluk, Boks, Judo, Özel Sporcular, Kort tenisi, Masa Tenisi, Bilardo, Jimnastik-Bedensel Engelliler, İşitme Engelliler, Hentbol, Kickboks, Tekvando, Güreş, Halk Oyunları, Badmington, Futbol, Basketbol, Santranç, Bilardo, Voleybol, Judo, Karate, Teakwando, Kick Bocks,Güreş, Bocks, Wushu, Mua-Thai.

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

CUMARTESİ günü Ahi Stadyumunda yapılan Yaz Okulları açılış töreninde ilimizde derece yapıp il dışında Kırşehir’i başarıyla temsil eden sporcular tek tek ödüllendirildi.

Boks branşında Merve Nur Güneş, Atletizm branşında Urkuş Işık, Sanem Çelik ve İsmail Tekbıçak’a ödüllerini Kırşehir Valisi İbrahim Akın verdi.

Okçuluk branşında Çağrı Dağdeviren, Betül Demirbaş ve İpek Güneş’e ödüllerini ise Kırşehir AK Parti Milletvekili Mustafa Kendirli verdi.

Tekvando branşında Tahsim Can Işık ve Kürşat Yurtsever’e ödüllerini ise Kırşehir Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz verdi.

( ? HABER-FOTOĞRAFLAR: SALİH HANÇER)

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.