Kırşehir Umut Haber Gazetesi

KIRŞEHİR’E NASIL KATKI SAĞLARIZ ONUN HESABINI YAPACAĞIZ”

Kırşehir Umut Medya Gurubu Ahi Y urdu Gazetesi Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne atanan Halil Çalışır’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundular. Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürü Halil Çalışır, Kırşehir Ahi Yurdu Gazetesi çalışanları ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkürlerini iletti.

KIRŞEHİR’E NASIL KATKI SAĞLARIZ ONUN HESABINI YAPACAĞIZ”
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
26 Haziran 2019 - 12:24

Kırşehir Umut Medya Gurubu Ahi Y urdu Gazetesi Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne atanan Halil Çalışır’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundular. Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürü Halil Çalışır, Kırşehir Ahi Yurdu Gazetesi çalışanları ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkürlerini iletti. Sohbet havasında geçen ziyarette İl Müdürü yaptığı açıklamada, “Kültür ve turizm müdürlüğü bana uzak olan bana yabancı olan bir yer değildi. Ben burada daha önceden 19 yıl çalıştım bu müdürlükte. Çeşitli birimlerde müze müdürlüğünde müdür olarak görev yaptım Kurum merkezinde ve en son şube müdürü iken 2009 yılında belediyeye geçtim belediyede 10 yıl Kırşehir belediyesinde 10 yıl basın yayın ve halkla ilişkiler müdürlüğü yaptım. Daha sonrada kısmet buraymış burası da yuvaya dönüş gibi oldu bir yerde yani buraya da il müdürü olarak atandık. Tabi emeği geçenlere teşekkür ediyorum atamamda emeği geçen büyüklerimize belediyeye geçtik tabi belediye bizim için bir okul oldu okulun ziyadesinde orada mastırımızı yaptık doktoramızı yaptık geri döndük burada başladık. Tabi burası bildiğimiz problemlerini biliyoruz arkadaşların ne durumda olduğunu biliyoruz personel yapısını biliyorum tanıyorum.

İlde buranın kültür varlıklarının uzaktan da olsa takip ettim bu belediye de çalıştığım dönemde daha öncede biliyordum ama tabi yakın takip etme şansımız olmadı uzaktan takip ediyordum orda. Problemlerini biliyorum, kültür varlıklarını özellikle müzelerde iki tane müzemiz var biliyorsunuz Kaman da ve Kırşehir de bir tanesi henüz taşınma da Kırşehir merkez de olan kütüphanemiz il halk kütüphanemiz diğer ilçeler de bulunan kütüphanelerimiz, kasabalarda bulunan kütüphanelerimiz. Hepsinin farklı farklı işlevleri görevleri ve hitap ettiği kesim var bunları ben biliyorum yani kısacası ilde bulunan kültür varlıklarının bunun yanında sadece kültür ve turizm bakanlığı bide bakanlık turizm yönü var turizm yönüne de şehrimizde geçmiş yıllarda bir potansiyel vardı 30-40 bin lira 50 bin lira yıllık çıkmış turizm açısından söylüyorum ben ziyaret eden veya konaklayan insan sayısı açısından söylüyorum bunda da yani bir destilasyon oluşturması gerekiyor.

 Kültür varlıklarımız var bunların turizme kazandırılması açısından tabi problemleri var biraz öncede dediğim gibi takip ediyoruz bu arada Aşılacağını ve destilasyona dahil edileceğini buradan söylemek istiyorum bunun gerekli çalışmalarını yapacağız hükümetimizin hedefi de zaten 70 milyon 2023 te 70 milyon turist 70 milyar turizm geliri bizde Kırşehirli bir il müdürü olarak nasıl katkı sağlarız onun hesabını yapacağız 

HALİ ÇALIŞIR KİMDİR?
1964 yılında Kırşehir’de doğdu. Yüksek öğrenimini Atatürk Üniversitesi/Eğitim Fakültesi/Almanca bölümünden 1987 yılında mezun olarak tamamladı.1 yıl Ordu Aybastı Lisesinde vekil öğretmen olarak çalıştı.Memuriyet hayatına1989 yılında Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunda başladı.1991 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne naklen geçiş yaparak Folklor Araştırmacısı, Kültür Merkezi Müdürlüğü, Müze Müdürlüğü ve Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu.
2009 yılında Kırşehir Belediyesine naklen geçiş yaptı.Burada, Başkan Yardımcılığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve son olarakta Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü iken Cumhurbaşkanlığının 2019/115 sayılı kararnamesi ile Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne İl Müdürü olarak atandı.
Kültür ve Turizm Bakanlığında çalıştığı süre içerisinde yurtiçinde düzenlenen sempozyumlarda Kırşehir Halk Kültürü ile ilgili çok sayıda bildiri sundu.
”Dünden Bugüne Dedeli Köyü” ve “Neşet Ertaş’a Şiirler” adlı kitabın derlemesini yaptı.Kırşehir Belediyesinde görev yaptığı süre içerisinde de 19 yayınla Kırşehir’in tarihi ve kültürel değerlerinin kitaplaşmasında öncülük yaptı.
Yerel Yönetimler, Eğicilerin Eğitimi, Kamu Kurumlarında Etkili İletişim, Motivasyon ve Protokol Kuralları ve Lobicilik alanlarında çok sayıda kursa katıldı. Ahi Evran Kültürünü Tanıtma Kültür ve Turizm Derneği, Türk Ocağı, Tarihi Çarşılar Federasyonu üyesi olan Halil Çalışır evli iki çocuk babasıdır. 

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.