Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Kırşehirli Edanur Doğan, gönüllere taht kurdu

Kırşehirli UMKE Görevlisi Edanur Doğan, İzmir’de enkaz altında kalan İnci Okan’ın kurtarılmasındaki çaba ve konuşması nedeniyle gönüllerde taht kurdu.

Kırşehirli Edanur Doğan, gönüllere taht kurdu
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
02 Kasım 2020 - 16:48

Kırşehirli Aksaray UMKE Personeli Edanur Doğan, İzmir’de Cuma günü meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından yaralı olarak kurtarılan 16 yaşındaki İnci Okan’ın kurtulmasındaki mücadelesi ve enkaz altındaki davranışlarıyla Türkiye’nin gönlüne taht kurdu.
Enkaz altında kalan İnci Okan’ın “Elimi tutar mısın?” sözüne “Tabii ki tutarım. Korkma” diyen Kırşehirli Aksaray UMKE Personeli Edanur Doğan’ın İnci Okan ile enkaz altında kurduğu diyalog şöyle:
“Ben senin keman çaldığını dinlemeye geleceğim. Çok güzel çok akıllı bir kızsın sen. Hiç korkma. Korkacağın hiçbir şey yok. Korkma İnci tamam mı? Bak birazdan dışarı çıkacağız seninle. Annene çok benziyorsun. Dışarıda annenle konuştum. Annen gayet iyi seni bekliyor tamam mı? Biz senden haber ilettik. O da seni çok özledi. Sen merak etme. Tamam ablacım hadi. Sen güçlü bir kızsın hadi bakalım.”
İnci’yi Bakan Koca ile hastanede ziyaret ettiler
UMKE Personeli Edanur Doğan’ın bu kahramanlığı Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından sosyal medya hesaplarından paylaşılınca Türkiye’de gündem oluşturdu. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ve Kırşehirli UMKE Personeli Edanur Doğan, İnci Okan’ı hastanede ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundular.
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, ziyaret hakkında sosyal medyada şunları paylaştı:
“UMKE ekibinden Edanur’la, enkaz altından kurtardıkları İnci’yi ziyaret ettik. Kurtarma anlarında, aralarında geçen konuşmalar hepimizi duygulandırmıştı. İnci’nin durumu iyi, tedavisi bir süre daha sürecek. Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ediyor.”

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.