Kırşehir Umut Haber Gazetesi

KIRŞEHİR’LİLER ANKARA KONAĞINDA BULUŞTU

KIRŞEHİRLİ oda ve sendika başkanlarının bir araya gelmesi ile oluşan birliktelik buluşması, bu ay Ankara Kuaförler ve Güzellik Salonları Odası Başkanı Bülent Erdoğan’ın ev sahipliğinde Ankara Konağında gerçekleştirildi.

KIRŞEHİR’LİLER ANKARA KONAĞINDA BULUŞTU
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
06 Ağustos 2019 - 11:31

KIRŞEHİRLİ oda ve sendika başkanlarının bir araya gelmesi ile oluşan birliktelik buluşması, bu ay Ankara Kuaförler ve Güzellik Salonları Odası Başkanı Bülent Erdoğan’ın ev sahipliğinde Ankara Konağında gerçekleştirildi. 

Bürokrasinin, siyasetin ve ticaretin önemli bir yerine gelmiş söz sahibi Kırşehirlilerle bir araya gelerek hem tanışmak hem de Kırşehir ve Kırşehirliye nasıl yararlı oluruz diyerek yapılan aylık yemekli tanışma toplantısının bu ayki toplantısı Ankara metropol ilçelerinde değişik siyasi partilerden seçilmiş belediye meclis üyeleri ile bir araya gelindi.

Ev sahipliğini Ankara Kuaförler ve Güzellik Salonları Odası Başkanı Bülent Erdoğan’ın yaptığı toplantıya, Ankara Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Başkan Vekili Coşkun Torun, Keçiören Belediyesi AK Parti Belediye Meclis Üyesi Haydar Melikoğlu, Hacı Derviş Kaplan, CHP Belediye Meclis Üyesi Okan Çağan,  Yenimahalle Belediyesi CHP Meclis Üyesi Serdar Dönmez, Altındağ Belediyesi AK Parti Belediye Meclis Üyesi Mehmet Doğanay, Etimesgut Belediyesi İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi İsmail Kalaycı,  Mamak Belediyesi CHP Belediye Meclis Üyesi Ayetullah Sarı, Gölbaşı Belediyesi MHP Belediye Meclis Üyesi Nevzat Dulkadir ve Pursaklar Belediyesi AK Parti Belediye Meclis Üyesi Ramazan Tankulu katıldı. Ayrıca mazeret bildirerek toplantıya katılamayan Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, Keçiören Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Bülent Tanrıkurt, İYİ Parti Meclis Üyesi Ramazan Kılıç, CHP Meclis Üyesi Özlem Gürbüz, Yenimahalle Belediyesi CHP Belediye Meclis Üyesi Bekir Kangal, Sincan Belediyesi AK Parti Belediyesi Meclis Üyeleri Nahide Karahan Demiryürek, Ruşen Menekşe ve Özgür Elver mazeret bildirerek toplantıya katılamadılar.

Ankara’da bulunan Mesleki STK’larda  Başkan veya  Yönetimde söz sahibi olan hemşerilerimizin bir araya geldiği gurubu Liman İŞ Sendikası Genel Başkanı Önder Avcı, Hizmet İş Sendikası 7 Nolu Şube Başkanı Mustafa Genç, Türkiye Perakendeciler Federasyon Başkanı Mustafa Altunbilek, Demirciler Odası Başkanı Hayrettin Yıldırım, Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Halim Çakır, Orta Anadolu Sürücüler Odası Başkanı Lokman Yıldızım, Torna ve Tesfiye Esnaf  Odası Başkanı Nuri Kılıç, İnternetçiler  Odası Başkanı Önder Kaplan, Ankara Noterler Derneği ve Ankara Barolar Vakfı Başkanı Rıfat Ertem, Mermerciler Odası Başkan Vekili (Eski) İbrahim Kaleözü, Hava İş Sendikası Ankara Şube Başkanı (Eski) Yasin Özer, Tuhafiyeciler Odası Başkanı Raşit Konuk, Altındağ Esnaf Kefalet Kop. Başkanı Oğuz Şen, Siteler Esnaf Kefalet Kop. Başkanı Mehmet Tosun, ATO Meclis Başkan Yardımcısı (Eski) Zafer Sadıkoğlu ve Ankara Şoförler Odası Başkan Vekili (Eski) İzzet Yıldırım’dan oluşan bu birlikteliğin yaptığı aylık istişare ve tanışma toplantılarına Mehmet Altıparmak sekretarya Murat Köksal basın yayın hizmetini yaparak siyasetten ve dedikodudan uzak bir şekilde Kırşehir ve Kırşehirliye ne yapılabilir düşüncesi ile oluşturulmuş bir Kırşehir sevdalılığı ile dikkatleri üzerine çekmektedir.

Bu birlikteliğin bir araya gelmesinin fikir babası Liman İş Sendikası Genel başkanı Önder Avcı’nın da belirttiği gibi her ayın belirlenen bir gününde gerçekleşen istişare ve tanışma toplantılarının amacı ortaya güzel fikirlerin çıkması ve Ankara’da bulunan mesleki sivil toplum kuruluşlarında hemşerilerimizin sayılarının artması için lobi faaliyeti yapmaktır.

SİYASİLERİN AMACI KIRŞEHİRLİLERİN BİRLİĞİNİ SAĞLAMAK

Bu topluluğun amacı birilerinin siyaset yapmak için kullandığı bir basamak değil seçilmiş siyasilerin partilerine bakılmaksızın onlara Kırşehir ve Kırşehirliye daha iyi hizmet edebilmeleri için rehber olduğu, bürokrasinin önemli noktalarında liyakat sahibi Kırşehirli hemşerilerimizin değerlendirilmelerini sağlamak amacının ön planda olduğu gelen konukların ortak yanları olması ile takdire şayan bir durum meydana getirdi.

KIRŞEHİRLİLER TANIŞIP KAYNAŞIYOR

Birbirinden habersiz siyasetin, bürokrasinin ve ticaretin önemli noktalarında kendi çabaları ile gelmiş hemşerilerimizi bir birleri ile tanıştırmak kaynaştırmak için aylık düzenli olarak yapılan bu toplantılar gelecekte güzel birlikteliklerin oluşmasını sağlayacaktır.

MECLİS ÜYELERİMİZ YARDIMCI OLACAKLAR

Bu ayki yapılan toplantıda Metropol İlçelerimizde değişik partilerde seçilen meclis üyelerimiz davete icabet ederek güzel bir katılım sağlayıp yeni yeni hemşerileri ile tanışmanın memnuniyetlerini belirtmişler ve her bir hemşerimiz seçildikleri yerdeki belediyelerde hemşerilerimize siyaset gözetmeden her anlamda yardımcı olacaklarını ifade etmişlerdir.

KIRŞEHİRLİLER GENİŞ KİTLELERE ULAŞACAK

Toplantıya katılan tüm hemşerilerimiz toplantıdan büyük keyif aldıklarını ve bu toplantıları sanal medyadan duyurularak hemşerilerimize haberdar edilmesi için web sayfası ve benzeri yerlerde daha geniş kitlelere ulaşılması gerektiği ifade edilmiştir. Gurubun sekretarya görevini üstlenen Mehmet Altıparkmak ve Murat Köksal’a en kısa sürede bu işlerin düzenlenmesi için görev verilmiştir.

PLAKET TAKDİM EDİLDİ

Yapılan bu anlamlı toplantının sonunda Hizmet-İş Sendikası Anakara 7 Nolu Şube Başkanı Mustafa Genç tarafından gecenin ev sahipliğini üstlenen Ankara Kuaförler ve Güzellik Salonları Odası Başkanı Bülent Erdoğan’a hediye takdimi ile teşekkür edildi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.