Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Kırşehirliler, sokakta sigara içme yasaklarını destekliyor

İçişleri Bakanlığı tarafından ülke genelinde korona virüs vakaları artışına yönelik uygulanan sigara içme yasaklarını Kırşehirliler destekliyor.

Kırşehirliler, sokakta sigara içme yasaklarını destekliyor
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
13 Kasım 2020 - 13:44

Bakanlık 81 ile gönderilen genelge ile birlikte korona virüs ile mücadele kapsamında cadde, sokak, meydanlarda sigara içilmesinin yasaklandığını duyurmuştu. Sigara yasakları ile birlikte polislerin yaya devriyeler halinde gezdiği şehirde insanlar sigara kullanmalarına rağmen yapılan uygulamayı sağlık için desteklediklerini belirtti. Cacabey Meydanı’nda sigara içme yasakları hakkında konuşan Mehmet Ceylan adlı vatandaş, sigara kullanıcısı olmasına rağmen yasağı desteklediğini söyledi.
Tütün ürünlerinin ülke genelinde yasaklanması gerekliliğini belirten Musa Koç adlı vatandaş ise, “Türkiye’de tütün mamulleri tamamen yasaklanmalı, içen birisi olarak söylüyorum yasaklansın ki, bizlerde bu illetten kurtulalım. Sigara içiyorum ama yasakları da destekliyorum” dedi.
Sigara içme yasağını sevinçle karşıladığı belirten Emine Koç adlı vatandaş da yasaklarla birlikte sokaklarda izmaritin olmayacağını ve şehrin daha temiz olacağı vurgusunu yaptı. Yasaklar karşısında devletin arkasında durulması gerektiğini anlatan Yunus Emre Şahin ise kurallara uyulması gerektiğini söyledi.
Bakanlık solunum yoluyla bulaşabilecek korona virüs için önlem amacıyla bu kararı almıştı. İHA

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.