Kırşehir Umut Haber Gazetesi

KORSANLARA DİKKAT!..

KIRŞEHİRLİ Anahtarcı Esnafları, “Bizim sıkıntılarımızın çözümü çok basit. Sadece bir tane yönetmelik çıkması lazım… Yaptırımlar her zaman kontrolü ele alır” dedi.

KORSANLARA DİKKAT!..
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
29 Haziran 2019 - 9:24

KIRŞEHİRLİ Anahtarcı Esnafları, “Bizim sıkıntılarımızın çözümü çok basit. Sadece bir tane yönetmelik çıkması lazım… Yaptırımlar her zaman kontrolü ele alır” dedi.

Kırşehirli Anahtarcı Esnafları, “Kayıtsız, korsan, kaçak anahtarcı ve çilingirlere dikkat edin, evinize, işyerinize, otomobilinize kendi elinizle hırsız çağırmayın.

Bildiğiniz yerin olmadığı yerlerden hizmet almayın” diyen İlimiz Esnafları vatandaşların çok dikkatli olmaları gerektiğini söyledi. Esnaflar, bizler üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz dediler. 

Esnaflar, “Bizim sıkıntılarımızın çözümü çok basit. Sadece yönetmelik çıkması lazım… Yaptırımlar her zaman kontrolü ele alır” dedi.

EN BÜYÜK SORUN KAÇAK ANAHTARCILAR

‘En büyük sıkıntımız kaçak ve korsanlar’ açıklamasında bulunan İlimiz Esnafları, şunları söyledi:

“Maalesef bu konuda işin erbabı olmayan kişiler çalışıyor.

Sadece İlimizde değil diğer illerde de çok fazla kayıt dışı çalışan anahtarcı var. Bu meslekle alakası olmayan insanlar bu işi yapmaya başladı. Bunlar kapı açmaya gidiyor. Çilingircilik mesleği suistimal ediliyor. Her önüne gelen çilingirci olmasın. 

Farklı meslek gruplarından olan insanlar da anahtarcı… Bu durumun önüne geçilmesi lazım… İsteyen herkes anahtarcı olabilir ama vergiye kayıt olması şartıyla.  Bizim esnafımız 100 TL istiyorsa, bunlar 150-250 TL istiyor.”

HER ÖNÜNE GELEN ÇİLİNGİR OLMASIN

“Önüne gelen bu mesleği yapmamalı, yapamamalı. Vatandaşlarımız yetkili olmayana kapı kilidini emanet etmesin, anahtarcıyım, çilingirim diye gelene Anahtarcı Tanıtım Kartı’nı sorsun” diyerek vatandaşlara tavsiyede bulundu.  

VATANDAŞIN BİLİNÇLİ OLMASI LAZIM

Vatandaşın bilinçli olması gerektiğinden de söz eden Kılıç, “Anahtarcılar da mesleklerini suistimal ediyorsa yaptırımları daha ağır olmalı. Cezaların caydırıcı olması lazım”

BİLMEDİĞİNİZ ANAHTARCIYI EVİNİZE ÇAĞIRMAYIN

“Bilinç düzeyi artmaya başladı. Bu durum bizi sevindiriyor. Vatandaş artık tanımadıkları anahtarcıyı evine çağırmamaya başladı.

Çünkü kayıt dışı çalışan bir sürü anahtarcı var. İşini suistimal eden anahtarcılara karşı vatandaşın daha temkinli davranmasını istiyoruz. Anahtarcılardan parmak izi de alınması lazım” ifadesini kullandı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.