Kırşehir Umut Haber Gazetesi

KPSS’de müzik şehri ‘Kırşehir’ soruldu

KPSS’de müzik şehri ‘Kırşehir’ soruldu
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
08 Eylül 2020 - 14:26

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda (KPSS) müzik şehri Kırşehir soruldu.
ÖSYM tarafından belirlenen 81 il merkezi ve KKTC Lefkoşa dahil 95 sınav noktasında Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) heyecanı yaşandı.
Kamuda çalışma hayali kuranlar için bir fırsat niteliği taşıyan KPSS heyecanı Kırşehir’de de yaşandı. Memur olmak için yüzbinlerde kişi sınavda ter döktü.
KPSS maratonu, ‘Genel Kültür-Genel Yetenek’ ve ‘Eğitim Bilimleri’ oturumlarıyla sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki oturum şeklinde gerçekleşti.

Genel Kültür-Genel Yetenek oturumda adaylara 120 soru yöneltildi ve 130 dakika süre verildi. Eğitim Bilimleri oturumu öğleden sonra saat 14.45’te başladı ve adaylara 100 dakika süre verilerek ve 80 soru yöneltildi.
2020 yılı KPSS Lisans Sınavları’nın ilk oturumu olan Genel Kültür-Genel Yetenek Sınavları Pazar günü öğleden önce gerçekleştirildi. KPSS Sınavı’nın Genel Kültür bölümünde sorulan Kırşehir sorusu dikkat çekti. 2019 yılı içerisinde UNESCO Dünya Müzik Şehri listesinde Türkiye’den giren ilk şehir hangisidir sorusu ile Kırşehir, bu kez de sınava giren yüzbinlerce adayın gündem konusu oldu. KPSS’deki Kırşehir sorusunu memur adayları tarafından sınav sonrası özellikle sosyal medyada gündem oldu.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nde sınava giren adaylar, soruyu görünce çok şaşırdıklarını ve ilimizin böyle güzel bir alanda KPSS’de de sorulmasından dolayı mutlu olduklarını ifade ettiler.
Sınavın sabah oturumlarında saat 10.00’dan sonra gelenler sınav salonlarına alınmadı. Bu yılki sınavda pandemi koşulları da dikkat çekti. Adaylar sınav merkezlerine giriş belgelerinin yanı sıra HES kodlarını da alarak geldi. Polis sınav merkezlerinin önündeki kalabalığı uyararak sosyal mesafe ve maske kullanımı uyarısında bulundu. KPSS alan bilgisi sınavları ise bu hafta yapılacak.

FOTO:İHBAR ET HABER:UMUTHABER

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.