Kırşehir Umut Haber Gazetesi

“Maskeyi mutlaka takın bazı yerlerde çift maske takın”

Kırşehir Sağlık Çalışanları Derneği, koronavirüs salgınına karşı mutlaka maske takılması gerektiğini bildirdi.

“Maskeyi mutlaka takın bazı yerlerde çift maske takın”
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
27 Ekim 2020 - 17:00

“Maskeyi mutlaka takın bazı yerlerde çift maske takın” diyen Kırşehir Sağlık Çalışanları Derneği, açıklamasında şunları ifade etti:
“Havaların soğuması ile birlikte insanlar kapalı ortamlarda yoğunlaşmaya başladı. İnsanların hem soğuk günlerde grip gibi hastalıklar neticesinde bağışıklık sisteminin zayıflaması hem de zamanının çoğunu kapalı alanlarda geçirecek olması içerisinde bulunduğumuz salgın döneminde virüs kapma olasılığını artırıyor.
Bu nedenle virüsle mücadele 2 katına çıkmalı. Toplu taşıma araçları başta olmak üzere çay ocakları, restoranlar, eğlence merkezleri, kamu kurum ve kuruluşları gibi yoğunluğun ister istemez arttığı yerlerde maskenizi takmakla kalmayın çift maske takarak virüs kapma ihtimalini en düşük seviyeye indirin. Zorunlu olmadıkça ev, akraba ziyaretleri yapmayın. Evlerinizi, dükkan ve işletmelerinizi sık sık havalandırın.
Maskelerinizi sık sık değiştirin. Özellikle nemlendiği zamanlarda, hapşurduğunuzda en kısa sürede değiştirin. Zorunlu olmadıkça toplu taşıma araçlarına binmeyin kalabalık ortamlarda bulunmayın. C vitamini ve Çinko içerikli gıdalar tüketerek bağışıklık sisteminizi güçlü tutun.”

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.