Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Meşalelerle Atatürk büstüne yürümek isteyen partililere polis engeli

Meşalelerle Atatürk büstüne yürümek isteyen partililere polis engeli
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
31 Ağustos 2020 - 23:55

KIRŞEHİR’DE Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla meşalelerle Cacabey Meydanı’nda bulunan Atatürk büstüne yürüyüş düzenlemek istedi. Polis, yürüyüş izni olmadığı gerekçesiyle kalabalığa engel olmak isteyince tartışma çıktı.

Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, CHP’nin Kırşehir’de, parti binası önünde toplanan grupla birlikte Cacabey Meydanı’nda bulunan Atatürk büstüne yürüyüp meşale yakmak istediklerini söyledi.

Polisin parti binası önüne ‘Toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanununa’ muhalefet nedeniyle yürüyüşün yapılamayacağını söylemesi üzerine Milletvekili İlhan’ın da aralarında olduğu grup uzun süre polisi ikna etmeye çalıştı.

Milletvekili İlhan, “Biz taşkınlık yapmıyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı hep birlikte kutlayacağız. Sadece meşale yakacağız. Meşale yakmanın bir zararı olmayacağını düşünüyorum.

Bu bir terör faaliyeti değil, yapmayın Allah aşkına” dedi.

İlhan’ın konuşması sonrası kalabalık grup ‘Mustafa Kemal’in askeriyiz’ diye slogan atarak polis engelini geçmek istedi.

Polisin yürüyüş için milletvekili, belediye başkanı ve il başkanının olduğu bir gruba meşale yakılması ve Atatürk büstüne gidilmesi izni verdiği gurupların ise itiraz ettiği belirtiliyor.

Parti binası önünde kalabalık gurubun partililer tarafından ikna edilmeye çalışılmasının ardından polis kontrolünde gruplar dağıldı.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.