Kırşehir Umut Haber Gazetesi

MHP Merkez İlçe Başkanlığı’nda Adalı, dönemi başladı

MHP Merkez İlçe Başkanlığı’nda Adalı, dönemi başladı
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
22 Ağustos 2020 - 2:38

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırşehir Merkez İlçe Kongresi sonrasında seçimi kazanan Ramazan Adalı, görevini teslim alarak, çalışmalara başladı.

Yeni Başkan seçilen MHP Kırşehir Merkez İlçe Başkanı Ramazan Adalı, Merkez İlçe eski Başkanı Celal Türkmen’den görevini teslim aldı.

Milliyetçi Hareket Partisi Kırşehir İl binasında düzenlenen devir teslim törenine MHP İl Başkanı Arif Kılıç, MHP Kadın Kolları Başkanı Fatma Akdemir, Merkez İlçe eski başkanı Celal Türkmen, yeni İlçe Merkez Başkanı Ramazan Adalı ve Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Akbayır katıldı.

MHP Üyelerinin ve basın mensuplarının da bulunduğu devir teslim töreninde konuşan MHP İl Başkanı Arif Kılıç, “Öncelikle davetimize icabet ettiğiniz ve buralara kadar geldiğimiz için dava arkadaşlarıma ve Kırşehirimizin değerli basın mensuplarına hoş geldiniz, şeref verdiniz diyorum.

Hepinizin bildiği üzere Cumartesi günü merkez ilçe kongremizi yapıp Allah’ın izniyle bitirdik. Celal Bey 70 yaşındadır. 51 yıldır bu partinin hizmetindedir. Benim de iki dönem başkan yardımcılığını, il başkanlığını, ilçe başkanlığını yapıp onurluca dimdik durup bu harekete katkı sağlamıştır. Bu bir bayrak yarışıdır. Bir başka arkadaşımıza teslim edeceğiz. Bugün de burada Sayın Celal Türkmen Bey’den Merkez İlçe başkanlığını alan Ramazan Adalı Bey ile hep birlikte bir araya geldik. Eski başkanımız ve yeni başkanımızı bir araya getirerek devir teslim töreni yapıyoruz. Tekrardan hoş geldiniz demek istiyorum. Hepinize saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum. Celal Türkmen Bey’in emeği bizde çoktur. Bizden kendisine hatıra kalması için partimizin simgesi olan bir plaket veriyoruz. Ramazan Adalı kardeşimize de yapacağım Merkez İlçe Başkanlığı’nda başarılar diliyorum. Celal Türkmen Bey’e de çok çok teşekkür ediyorum” dedi.

İl Başkanı Arif Kılıç yaptığı konuşmanın ardından Merkez İlçe eski Başkanı Celal Türkmen’e partiye vermiş olduğu emeklerinden ötürü MHP logosunun yer aldığı bir plaket taktim etti.

Törende konuşma yapan Merkez İlçe Başkanı Ramazan Adalı, şunları dile getirdi: “Öncelikle başkanımın da bahsettiği gibi 40 yılı aşkın bir süredir bu teşkilatın içerisinde yer alan hareketimiz de katkı sağlayan, teşkilatımız ne zaman çağırsa gelen Celal Başkanımıza hizmetlerinden dolayı çok çok teşekkür ederim. Tabii ki bu bir bayrak yarışıdır. Celal Başkanımız bayrağı bizlere teslim etti. Bu bayrağı başkanımızdan aldığımızdan daha yüksek yerlere götüreceğiz. Ülkücü hareketini iktidara taşımak için, ülkücü harekete katkı sağlamak için canla başla koşturacağız. İnşallah Arif başkanımla beraber Kırşehir’de yeni bir atılım yapacağız. Birliği ve beraberliği sağlayacağız. Diyeceklerim de bu kadar, hepinize tekrardan hoş geldiniz diyorum.”

Merkez İlçe eski Başkanı Celal Türkmen ise şunları ifade etti:

“Çok değerli dava arkadaşım, İl Başkanım, Merkez İlçe Başkanım, Kadın Kolları Başkanım, Ülkü Ocakları Başkanım, adına ayrılık konulan her şeyde bir burukluk vardır. Bir de sevinç vardır. Burada 10 yılın üzerinde bir hizmetimiz var. Böyle bir ayrılıştan dolayı gururluyum. Bireysel ilişkilerimizden dolayı da biraz hüzünlüyüm. Bizler helalleşme aşamasını daha öncesinde yaptık. Biz vedalaşmıyoruz. 51 yıldır gururla hizmet ettiğim davamızı sonuna kadar sürdüreceğim. Bizler sadece resmi kayıtlarda ayrılıyoruz. Bütün başkanlarım, dava arkadaşlarım ve ben yine hep bir arada olacağız. Siz basın mensuplarına da ilginizden dolayı teşekkür ederim. İşlerinizde kolaylıklar diliyorum. Yeni yönetime giren genç dinamit arkadaşlarıma her zaman yardımcı olacağımı burada bildiriyorum. Onları da tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum.”

 

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.