Kırşehir Umut Haber Gazetesi

MHP’de kongre süreci başlıyor

MHP’de kongre süreci başlıyor
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
09 Ağustos 2020 - 14:47

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırşehir İl Teşkilatı’nda kongre sürecine giriyor.
MHP Kırşehir Teşkilatı’nın 14-15-16 Ağustos tarihlerinde ilçe kongrelerinin yapılacağını öğrenildi.
Milliyetçi Hareket Partisi’nin ilçe kongreleri hakkında açıklama yapan MHP Kırşehir İl Başkanı Arif Kılıç, kongrelere parti genel merkezlerinin aldığı karar doğrultusunda tek listeyle gidileceğini söyledi.
Başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle kongrelerinde tüm tedbirlerin alınacağına dikkat çeken MHP İl Başkanı Arif Kılıç, “Partimizin son yapılan Başkanlık Divan Toplantısı’nda alınan karar gereği merkez ve ilçelerde yapılacak kongrelerde, koronavirüs (Covid19) tedbirleri çerçevesinde delege haricinde hiç kimse salonlara alınmayacak. Kongrelerimizin yapılacağı alanlarda tüm tedbirleri uygulayacağız. Kongrelerimizi ülkücü harekete ve partimize yakışır bir disiplin çerçevesinde yapacağız” dedi.
Partilerinin Genel Merkezi onayı ile merkez ve ilçelerde seçimlere tek liste ile gidileceğine işaret eden MHP Kırşehir İl Başkanı Arif Kılıç, “Partimizin merkez ilçe başta olmak üzere tüm ilçelerimizde kongreye parti genel merkezimizin onayı ile tek liste ile gidilecek. Kongrelerimizden kırgınlık, küslük olmadan birlik ve beraberlik içerisinde çıkacağız. Kazanan partimiz ve davamız olacaktır” diye konuştu.
14 Ağustos Cuma günü Boztepe İlçe Kongresi, 15 Ağustos’ta Merkez İlçe, Kaman, Mucur ve Çiçekdağı İlçe Kongreleri, 16 Ağustos’ta Akpınar Ve Akçakent İlçe Kongreleri’nin yapılacağı öğrenildi.
Milliyetçi Hareket Partisi’nin kongrelerinde; Kırşehir Merkez’de Ramazan Adalı, Kaman İlçesi’nde Yılmaz Uzunay, Mucur İlçesi’nde Ali Rıza Budak, Akpınar İlçesi’nde Sami Atalay, Boztepe İlçesi’nde Musa Ceylan, Akçakent İlçesi’nde Mehmet Güner ve Çiçekdağı İlçesi’nde ise Ahmet Hikmet Erdoğan aday gösterilecekler.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.