Kırşehir Umut Haber Gazetesi

NEŞET ERTAŞ, BÜYÜK BİR İNSANDI

NEŞET ERTAŞ, BÜYÜK BİR İNSANDI
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
24 Eylül 2019 - 10:45

Neşet Ertaş’ın ölümünün 7. yılında Anadolu topraklarının yetiştirmiş olduğu en büyük halk ozanlarından birinin Neşet Ertaş olduğunu belirten Umut Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Uğurlu, “Neşet Ertaş’ın Türk Halk Müziğine, Türk düşünce tarihine, Türk tasavvuf tarihine büyük katkıları bulunmuştur. Neşet Ertaş’a olan özlemimiz her geçen gün biraz daha artıyor. Yeryüzünde var olan bu karışık ortamda O’nun gibi bir gönül dostuna, sevgi mimarına mutlaka ihtiyaç var.

Neşet Ertaş, bütün hayatı boyunca sevgiden, dostluktan, kardeşlikten yana olmuştur ve sazını da öyle çalmıştır. Hiçbir zaman ayrımcı olmadı, olanlara da taviz vermedi. Bu vatanın has ve halis bir evladı olarak bu dünyadan göçüp gitti. Neşet Ertaş Çok büyük bir insandı. Bir çok sanatçının şöhret olmasına vesile olmuş, onun türküleriyle yoluna devam etmiş, yön bulmuş bir çok sanatçılar var. Bu topraklarda doğup, büyüyen bu güzel insan şimdi aramızda yok ama, bıraktığı güzel eserlerle bizler daima onu hatırlayıp,  onun yanında olacağız. Neşet Ertaş ile ilgili Anlatılacak o kadar çok şey var ki zamana sığdırmamız mümkün değil. Bu güzel insanı tüm Türkiye tanıdı.

O’nun çok iyi bilinmesi, türkülerinin de çok iyi analiz edilmesi gerekiyor, Bu duygu ve düşünceler içerisinde büyük Usta Neşet Ertaş’a ölümünün 7. yılında Allahtan rahmet diliyorum ” dedi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.