Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Rektörler fikir alışverişinde bulundu

Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’yı ziyaret etti. 16 Ekim Cuma günü rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette her iki üniversite ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.

Rektörler fikir alışverişinde bulundu
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
17 Ekim 2020 - 17:11

Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin kalite çalışmaları, pilot üniversite projeleri ve uzaktan eğitim çalışmaları ile bölgesinde çok önemli bir konumda olduğunu belirtti.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin çalışmalarını yakından takip ettiklerini dile getiren Rektör Yardım, yapılan başarılı çalışmalardan dolayı Rektör Karakaya’yı ve ekibini tebrik etti.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin çok önemli çalışmalar yürüttüğünü anlatarak birçok alanda bölgesinde ve ülkesinde model olmaya devam ettiklerini vurguladı. Kalite süreci, pilot üniversite projeleri ve akademik çalışmalara aralıksız devam ettiklerini dile getiren Rektör Karakaya, çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini ve ülkemize faydası dokunan projeler hazırladıklarını belirtti.

İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi olarak üniversitenin kendi projesi olan ve çok kısa sürede hayata geçirerek öğrencilerinin eğitimlerini devam ettirmesini sağlayan Ahi Yeterliliğe Dayalı Eğitim Projesi’nin (AYDEP) çok önemli bir proje olduğunu anlatan Rektör Karakaya, AYDEP’in ülkemizdeki diğer üniversitelere de model olduğunu söyledi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti de dile getiren Prof. Dr. Vatan Karakaya, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım’a teşekkür etti.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.