Kırşehir Umut Haber Gazetesi

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Şahin, “Sporda bizde varız, hareketteyiz Kırşehir”

Avrupa Spor Haftası Etkinliği başlangıç programında konuşan Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin, “Sporda bizde varız, hareketteyiz Kırşehir” dedi.

Şahin, “Sporda bizde varız, hareketteyiz Kırşehir”
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
24 Eylül 2020 - 19:40

Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu tarafından organize edilen ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nce düzenlenen Avrupa Spor Haftası etkinliği açılış töreni yapıldı.
23-30 Eylül 2020 tarihleri arasında düzenlenecek olan Avrupa Spor Haftası etkinlikleri Ahi Stadyumu’nda yapılan açılış töreninin ardından başladı. Törene, Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin, şube müdürleri, antrenörler, sporcular ve velileri katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin açılış konuşması yaptı. İl Müdürü Şahin, “Değerli şube müdürlerim, çok kıymetli antrenörlerimiz ve çalışma arkadaşlarım. Geleceğimizin teminatı sevgili gençler, gözümüzün nuru sporcu evlatlarımız, her zaman spor her yerde spor sloganı ile burada bulunan spor sevdalısı çok değerli vatandaşlarımız.
Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu‘nun himayelerinde Herkes İçin Spor Federasyonu’nun organizeleriyle İl Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştireceğimiz Avrupa Spor Haftası açılış programına hepiniz hoş geldiniz.
Bugün güzel ilimiz Kırşehir’de olduğu gibi 81 ilde aynı zamanda gerçekleştirilen bu organizasyonda ve hafta boyunca gerçekleştireceğimiz etkinlerle tüm dünyaya Türkiye’nin spora ve sağlığa vermiş olduğu önemi bir kez daha göstermiş olacağız ve hep beraber ‘Sporda bizde varız, hareketteyiz Kırşehir’ diyeceğiz.
‘Hareket Sen istersen Başlar’ düstürü ile pandemi sürecinde sağlık ve hijyen tedbirlerini alarak uzun süredir hareket edemeyen herkesi sporla buluşturmayı tüm ekibimizle birlikte hedefliyoruz” dedi.
Sağlıklı yaşam ve spor merkezi hayata geçti
İl Müdürü Şahin, açıklamasına şöyle devam etti:
“’Spor güçlendirir, canlandırır ve mutluluk verir’ diyerek tüm tedbirleri almak suretiyle birçok branşta spor okulu faaliyetlerimizin yanı sıra Mesafemi Koruyorum Sporumu Yapıyorum Projesi kapsamında tüm vatandaşlarımızı ‘Hareketli bir hayata’ davet ediyoruz.
Sadece antrenörlerimizin eşliğinde yapılan spor branşlarının yanı sıra Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz Spor Psikologu, Diyetisyen ve Fizyoterapistlerimizin bilgileri ve destekleri ışığında sağlığa ve başarıya giden yolda spor yapan tüm kardeşlerimize ve vatandaşlarımıza destekleyici programlar hazırlıyoruz.
Bu kapsamda hizmet vermek üzere ‘Sağlıklı Yaşam ve Spor Merkezimizi’ hayata geçirmiş durumdayız.
Değerli velilerimiz kıymetli sporcularımız bugün burada önemli bir konuyu dile getirmek istiyorum. Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından vakıf üniversiteleri ile yapılan mutabakat ile milli sporcularımız vakıf üniversitelerinde yüzde 100 burslu eğitim alabilecek Türk Sporu için tarihi bir önem arz eden bu mutabakat ‘Artık okul mu spor mu’ tereddütünü büyük ölçüde ortadan kaldırmış olacak.
Aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığımız arasında yapılan protokollerle bakanlığımızın belirlediği kriterlere uyan olimpik veya paralimpik branşlarda ulusal ve uluslararası başarı elde eden öğrencilerimizin alacakları ekstra puanlarla özel okullarda eğitimlerine devam edebilecekler.
‘Ulusal Herkes İçin Spor ve Sağlık Günleri’ Avrupa Spor Haftası Açılış Programımıza katılan tüm sporcularımıza, programın hazırlanmasında emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum, şu sloganla konuşmamı tamamlamak istiyorum.
‘Spor yap zinde kal.’ ‘Harekette ol mutlu ol.’ ‘Genç kal asla pes etme.’ ‘Hayatı kaçırma.’ Saygılarımla.”
Konuşmasının ardından İstanbul’da düzenlenen Balkan U-20 şampiyonasında Balkan 2.’si olan sporcu Urkuş Işık ve antrenörü Ziya Kaya’yı tebrik eden İl Müdürü Numan Nafiz Şahin, sporculara ve antrenörlere gelecek yarışlarda başarı dileklerinde bulundu.
Daha sonra saat 11.00’de tüm Türkiye ile 81 ilde eş zamanlı olarak başlayan Avrupa Spor Haftası etkinlik alanından canlı yayın ile alınan görüntüler Ankara Anıttepe Spor Kompleksinde kurulan sinevizyon ekranına yansıtıldı. Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu’nun sporcuları selamlamasıyla gösteriler başladı.
Devamında halk oyunları ekibi kısa bir gösteri yaparken, Sporumu Yapıyorum Mesafemim Projesi kapsamında ise bayanlarımıza ve sahada bulunan sporculara yönelik sabah sporu yapıldı.
Ardından Ahi Stadyumu’nda istasyonları bulunan spor branşları açılışa özel yaptıkları sportif etkinlikle renkli görüntülere sahne olundu.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.