Kırşehir Umut Haber Gazetesi

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

SALİM DEMİR SPOR CAMİASINDA TAKDİR KAZANIYOR

KIRŞEHİRLİ antrenör Salim Demir Taekwon-do sporuna büyük ilginin olduğunu söyledi…

SALİM DEMİR SPOR CAMİASINDA TAKDİR KAZANIYOR
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
24 Temmuz 2019 - 2:10

KIRŞEHİRLİ antrenör Salim Demir Taekwon-do sporuna büyük ilginin olduğunu söyledi…

Okulların kapanması ve başlayan Yaz Spor okullarıyla birlikte Taekwon-do ya katılan yeni sporcularla yeni yeni yetenekleri keşfedecek olan tecrübeli antrenör Salim Demir, yeni öğrencileri yetiştirirken ince eleyip sık dokuyor.
Her yıl okulların kapanması ve başlayan Yaz Spor Okullarıyla genç ve tecrübeli antrenör Salim Demir, gençleri zararlı alışkanlıklardan uzak tutup, spora yönlendirmesiyle biliniyor.
Salim Demir’in bu tutumu spor camiasında takdir kazanıyor. Kırşehir’de Taekwon-do spor dalında birçok başarılı sporcular yetiştiren antrenör Salim demir, Taekwon-do çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Her sporcunun başarılı olabilmesi ve dereceler elde ede bilmesi için tüm imkânlarını seferber eden Taekwon-do Antrenörü Salim demir gece gündüz demeden çalışmalarına öğrencileri ile birlikte devam ediyor.
Başarı adına il il dolaşarak tecrübeler kazanan Demir, bu tecrübeleri öğrencilerine aktarıyor. Kırşehir’in Tekvondo-da çok şanslı olduğunu belirten Antrenör Salim Demir, “Kırşehir diğer illere bakarak daha avantajlı, bir adım daha önde.
Çünkü Kırşehir’in 8 defa Türkiye şampiyonluğu kazanmış Sinan Hocası var. Çeşitli illerden gelip, bu tecrübeden faydalanıyorlar. Bizim tek bir isteğimiz var. Kırşehir’de yeni şampiyonlar yetiştirmek Kırşehir’de Taekwon-do sporunu en iyi şekilde temsil edip, Kırşehir’in ismini her yerde duyurmaktır.
Taekwon-do çalışması “gurup” halinde yapılmazsa başarılı olamaz. Hiç bir sporcu Taekwondo-da ferdi çalışma ve yetenekleri ile belirli yere gelemez.
Başarılı olan sporcular her zaman için çok iyi partner arkadaşlarına sahip olan sporculardır. Grubun Taekwon-do kalitesinin yükselmesinde de karşılıklı yardımlaşma şuuru esastır. Bir sporcu kendine yardım edildiği kadar, başkalarına yardımı görev bilmez ise başarılı olamaz.
Ne kadar üst seviye sporcu olursa olsun, arkadaşlarının başarısını değil kendi geleceğini düşünür ve bencil davranırsa, grup çalışmasının verimini asla alamaz. Bir mili sporcu bile gerekirse salon çalışmasında gurubun alt seviye sporcularına eldiven tutmalı ve onlara gerekirse torba vazifesi görmelidir. Antrenman yapma kadar antrenman yaptırmasını da bilmelidir. Bir trenin vagonlarından birinin arızalanması demek nasıl trenin hedefe varmasını zorlaştırırsa, grup psikolojisinin zaafa uğraması da Taekwon-do da başarıyı zorlaştır.
Salonlarında başarıyı yakalayıp milli olan çok sporcu, üniversite hayatına gidip, yani gurubundan kopup ferdileştiği zaman çok sıkı çalışsa bile başarısızlıklarla karşılaşmışlardır. Eğer arkadaşlarının teknik ve becerilerinde bir hata varsa bu hatanın biraz azı veya çoğu kendinde de vardır. Çünkü uzun süre aynı grup çalışması işçinde olan sporcularda ortak beceriler kadar, ortak hatalarda oluşabilir. Bunun telafisi yine aynı grup birbirlerine çok yardımcı olmaktan geçer. Ferdileşen sporcuda bu hataların telafisi olmadığından, yanlışlar doğru olarak algılanıp sürekli yapılmaya başlanır.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.