Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu, projelerini tanıttı

Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu, projelerini tanıttı
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
24 Ağustos 2020 - 14:19

Kırşehir Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu, eTwinning Projelerini

tanıttı.

eTwinning Projelerini bu sene öğrencilerle birlikte gerçekleştireceklerini bildiren Kırşehir Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu,projelerin yürütücüsünü Sınıf Öğretmenimiz Handan Yüce olarak açıkladı.

IMİND and İNTELLİGENCE Games  Everywhere ve İzcilik Yeniden Doğuyor 

isminde 2 tane eTwinning Projelerinin olduğunu bildiren Kırşehir Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu, projeleri hakkında şunları paylaştı:

eTwinning Projelerimiz IMİND and İNTELLİGENCE Games  Everywhere ve İzcilik Yeniden Doğuyor’dur.

1.projemiz IMİND and İNTELLİGENCE Games Everywhere. Bu proje akıl ve zeka oyunları her yerde etwinnig projesi 11 Ülke ve 33 katılımcı öğretmen ile birlikte yürütülen bir proje. Biz de 2020-2021 Eğitim-Ögretim Yılı’nda 1.sınıf öğrencilerimiz ile birlikte bu projede yer alacağız. Yabancı ve Türk ortaklarımız ile birlikte kardeş sınıf uygulaması, online turnuvalar ve öğrenci veli webinar görüşmeleri gerçekleştireceğiz. Projemizin amacı küçük yaşlarda çocuklarımıza stratejik düşünmeyi, ileri görüşlülüğü, paylaşmayı, her şeyden önemlisi saygı ve hoşgörü davranışlarını kazandırmak. ‘Küçük Adımlar Büyük İşler’ sloganıyla yola çıktık. Eğlenerek öğrenen mutlu çocuklar, olumlu duygu ve davranışlara sahip özgüveni yüksek bireylerin ilk basamağıdır. Eylül ayında birinci sınıf öğrencilerimizle başlıyoruz.

2.projemiz İzcilik Yeniden Doğuyor (SCOUTING İS REBORN) Çocukları doğa ile buluşturmayı amaçlayan bir eTwinning Projesi. Öğrencilerin doğayı tanımaları, kendi ihtiyaçlarını karşılayarak kendi kendilerine yetebilmeleri, otokontrollerini sağlamaları, kaynakları verimli kullanmaları amaçlanmaktadır. Doğa kampları, doğa yürüyüşleri ve çeşitli etkinliklerle grup paylaşımları sağlanarak öğrencilerin sosyalleşmesi , işbirliği ve sorumluluk duygusunun gelişmesi amaçlanmaktadır. Eylül ayında birinci sınıf öğrencilerimizle birlikte çok eğleneceklerini düşündüğüm bir projeye başlıyoruz. Bu yıl eğlenerek, yaşayarak hem derslerimizi hem de doğayı öğreneceğiz. Okulumuz adına projeleri yürüten Sınıf Öğretmenimiz Handan Yüce’ye teşekkür eder, başarılar dileriz.”

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.