Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Seyfi, “Atatürk, Cumhuriyetimizin kurulmasında önderlik etmiş büyük bir komutandır”

Kırşehir İl Genel Meclis Başkanı Hacı Ömer Seyfi,10 Kasım Atatürk’ü Anma ve ölüm yıldönümü günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Seyfi, “Atatürk, Cumhuriyetimizin kurulmasında önderlik etmiş büyük bir komutandır”
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
10 Kasım 2020 - 12:36

İl Genel Meclis Başkanı Hacı Ömer Seyfi, vefatının 82. yılında, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz” diyerek sözlerine şöyle devam etti:
“Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlık mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 82. yıl dönümünde milletçe saygı, özlem ve rahmetle anıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yaşamı boyunca birçok başarıya imza atmış, kurtuluş mücadelemizde ve Cumhuriyetimizin kurulmasında önderlik etmiş büyük bir komutandır.
Ülkemizin kurtuluşu için yaptığı mücadele ile taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan Mustafa Kemal Paşa bu mücadelesiyle Türk’ün gücünü bir kez daha dünyaya göstermiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ileriyi görme yeteneği, askeri dehası, olağanüstü devlet adamlığı ve kısa sürede Türkiye Cumhuriyeti’ni ileri medeniyetler seviyesine yükselttiği nokta ile büyük bir lider olduğunu tüm dünyaya ispatlamıştır.
Atatürk; Türk Milleti’ne kendisini adamış, sahip olduğu azim ve kararlılığıyla Türk Milleti’nin önderi olmuştur. Atatürk, milletine umut olmuş, ufuk olmuş, sarsılmaz azim ve mücadelesiyle kahraman silah arkadaşlarıyla vatanı kurtarmış, ülkü olmuş Cumhuriyeti kurmuştur. Muasır medeniyetler ufkuna ulaşmamız için Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş çizgisinden ayrılmadan büyümek ve gelişmek için daha fazla gayret etmemiz gerekmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmet, minnet, şükranla anıyorum.”

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.