Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Seyfi, “Hz. Muhammed’i anlamadan, Kuran’ı anlamak mümkün değildir”

Kırşehir İl Genel Meclisi Başkanı Hacı Ömer Seyfi, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Seyfi, “Hz. Muhammed’i anlamadan, Kuran’ı anlamak mümkün değildir”
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
29 Ekim 2020 - 17:13

İl Genel Meclisi Başkanı Seyfi, mesajında şunları bildirdi:
“Bu güzel ve anlamlı haftada, insanları güzel ahlak, doğruluk ve huzurla buluşturan İslam’ın değerler üstü mesajını bizlere ulaştıran Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (SAV) Kutlu Doğumunun 1449. sene-i devriyesini idrak ediyoruz. Peygamber Efendimiz, Kur’an-ı Kerim’de belirtildiği gibi bütün insanlığa en güzel örnek olarak gönderilmiş son peygamberdir. Hz. Muhammed (SAV)’i anlamadan, Kuran’ı anlamak mümkün değildir.
Milletimizi bir arada tutan, kaynaştıran, ortak hedeflere yönelten, güç kaynağımız olan İslamiyet’i daha iyi kavrayabilmek, dinimizin bütün güzelliklerini Peygamberimizde görmek mümkündür. Hazreti Muhammed (SAV) Efendimiz, sadece Müslümanlar için değil, bütün insanlar için model konumundadır.
Peygamber Efendimiz, hayatı boyunca insanları doğruluğa, iyiliğe, yardımlaşma ve dayanışmaya teşvik etmiştir. Aynı zamanda efendimiz (SAV) insanlığa; sevgiyi, şefkati, sosyal adaleti, paylaşmayı, ahde vefayı, emanete sahip çıkmayı, ilmi çalışmayı, yardımlaşmayı ve dayanışmayı da öğretti. O’nun evrensel ve çağlar üstü mesajında mana bulan barış ve huzur iklimine bugün de çok muhtacız.
Dünya’nın birçok yerinde acıların, gözyaşı ve zulmün yaşandığı günümüzde, Peygamberimizin merhamet etmeye ve müsamaha göstermeye yönelik insanlığa sunduğu zengin mirastan yararlanmak ve sosyal yapımızda meydana gelen sorunların çözümünde bu değerleri harekete geçirmek gerekmektedir.
Kendimizin olduğu gibi başkalarının da iyiliğini ve hayrını dilemek Peygamberimizin bize öğütlediği ahlaki erdemlerdir. Peygamber Efendimiz bir Hadis-i Şerifi’nde ‘Allah’a yemin olsun ki iman etmedikçe cennete giremezsiniz, birbirinizi sevmedikçe de iman etmiş olamazsınız’ buyurmuşlardır. Unutmayın, dili, dini, ırkı, coğrafyası her ne olursa olsun, her can mukaddes ve muhteremdir.
Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin Dünyaya teşriflerinin 1449. yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen Kutlu Doğum Haftası’nın; ülkemizden başlayarak tüm İslam aleminde ve tüm Dünya’da şefkat, sevgi, hoşgörü, adalet ve huzur ikliminin hakim olmasına vesile olmasını dilerken, milletimizin ve tüm İslam aleminin Kutlu Doğum Haftası’nı tebrik ediyorum.”

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.