Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Seyfi, “Mübarek geceler imanımızın güçlenmesine vesile oluyor”

Kırşehir İl Genel Meclis Başkanı Hacı Ömer Seyfi, Regaip Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Seyfi, “Mübarek geceler imanımızın güçlenmesine vesile oluyor”
Avatar
Umut Medya( umuthaberkirsehir@gmail.com )
18 Şubat 2021 - 17:16

“Mübarek geceler imanımızın güçlenmesine, İbadetlerimizin kabulüne, kötülüklerden uzaklaşmamıza, ailemize, çocuklarımıza vatanımıza, milletimize bütün mümin müslümanlar ve insanlığa karşı görev ve sorumluluğumuzu hatırlamaya vesile olmaktadır” diyen ve tüm İslam âleminin mübarek üç aylarını ve Regaip Kandil’ini tebrik eden Başkan Seyfi, şunları dile getirdi:

“Mübarek üç aylarımızın başladı, bu günlerde Perşembe gününü Cuma gününe bağlayan gece Mübarek Regaip Kandil’ini bir kez daha idrak etmenin huzur ve mutluluğunu milletçe ve ümmetçe yaşıyoruz.

Üç aylar diye bilinen Recep, Şaban, Ramazan ayları, samimi kulların af ve mağfiretle ödüllendirilecekleri kutsal zamanlardır. Özellikle Recep ve Şaban ayları on bir ayın sultanı Ramazan Ayına hazırlık dönemidir. Allah’a kul olma zevkini tatma, yaşama ve her türlü olumsuzluklardan arınma, teslim olma ayıdır.

Üç aylar ve içerisinde bulunan mübarek gecelerimiz İmanımızın güçlenmesine, ibadetlerimizin kabulüne, kötülüklerden uzaklaşmamıza, ailemize, çocuklarımıza, vatanımıza, milletimize bütün mümin müslümanlar ve insanlığa karşı görev ve sorumluluğumuzu hatırlamalı, hatta ihmal ve kusurlarımızdan dönmemize vesile olmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerimle başta ülkemiz olmak üzere bütün İslam coğrafyasında yaşayan kardeşlerimizle birlikte bütün İslam Âleminin Mübarek Regaip Kandil’ini kutlar, barış ve huzur içinde kardeşçe, güzelce, doğruya yönelik yapacağımız ibadet ve dualarımızın kabul olmasını Rabbimden niyaz ederim.

Bu mübarek gecede devletimizin bekası için, milletimizin birlik ve beraberliği vatanımızın her türlü tehlike ve afetlerden korunması bütün insanlığın huzur ve mutluluğu, barışı ve her türlü tehlikelerden muhafazası için Rabbimize dua edelim.”

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.